Plzeň diktuje podmínky pro přestavbu kulturního domu

Domácí Domácí
9. 8. 2011 8:28
Město požaduje po investorovi polyfunkčnost stavby, reguluje i vzhled a rozměry
Město Plzeň zahrne námitky odborné i laické veřejnosti do jednání s investorem.
Město Plzeň zahrne námitky odborné i laické veřejnosti do jednání s investorem. | Foto: Stránky DK Inwest

Plzeň - Radnice předložila investorovi Amádeus Plzeň podmínky pro nový objekt na místě Domu kultury Inwest, Plzeňany přezdívaného jako Dům hrůzy u Radbuzy.

Město Plzeň po několika sériích jednání a ve spolupráci s architekty a dalšími odborníky připravilo seznam podmínek, které bude požadovat po společnosti Amádeus Plzeň v souvislosti s výstavbou nového objektu na místě dnešního DK Inwest.

Regulační podmínky vycházejí z vlastních představ vedení radnice diskutovaných i na poslední schůzi zastupitelstva, z podnětů obyvatel a občanských sdružení a z územního plánu pro celý blok vymezený ulicemi Americká, Sirková a Denisovo nábřeží.

Vedení radnice monitoruje přípravy projektu průběžně a s investorem jedná. Intenzivněji do přípravy projektu vstoupilo na konci měsíce června.

"Zaznamenali jsme řadu podnětů od obyvatel města, občanských sdružení i opozice v zastupitelstvu. Bylo žádoucí tyto podněty investorovi sdělit a vyžadovat jeho součinnost," sdělil technický náměstek primátora Petr Rund.

V červnu a červenci se uskutečnilo několik odborných jednání. Sešli se architekti města s dalšími odborníky. Tato skupina pak definovala seznam tzv. regulačních podmínek, které nyní radnice požaduje po investorovi do projektu zapracovat.

Podmínky doporučují funkci, vzhled i velikost

Mezi základní podmínky například patří požadavek na polyfunkční využití nové zástavby, tedy nejen obchody či služby, ale i kultura, kanceláře, sport, prostory pro veřejnost a setkávání, volnočasové areály a další.

Stavba rovněž nesmí narušovat koncepci Americké třídy jako městského bulváru. Mají zde být respektovány stávající vzrostlé stromové aleje a přibýt lavičky, pítka, výtvarné artefakty a prostor pro restaurační předzahrádky a místa k občerstvení, setkání nebo odpočinku.

Regulační podmínky také stanoví určité nepřekročitelné stavební čáry, které definují rozsah jednotlivých budoucích projektů, jejich výšku a rozsah zástavby, požadují i kvalitní a soudobou architekturu.

V neposlední řadě by nové projekty měly umožňovat napojení stávajících tras pro pěší z historické části města do dalších míst, jako je například vlakové nádraží atd.

Kultura zůstane zachována

Radnice vyzvala společnost Amádeus Plzeň, aby projekt v požadované úpravě v srpnu představila veřejnosti. Následovat bude série jednání v rámci rady a zastupitelstva města.

"V tuto chvíli to vypadá tak, že na základě dohody s investorem se nám podaří dosáhnout toho, aby byla v objektu zachována kultura, volný čas, sportovní aktivity a doprava bude regulována tak, že nezatíží oblast více, než je tomu dosud," upřesnil náměstek Petr Rund.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy