reklama
 
 

Plzeň chce bodovat s turistickou nabídkou pro vozíčkáře

20. 2. 2013 19:16
Plzeň se přihlásila do soutěže o excelentní turistickou destinaci Eden

Plzeň - Plzeň se přihlásila do soutěže o excelentní turistickou destinaci Eden.

Soutěž pořádaná Evropskou komisí je letos tematicky zaměřena na cestování bez bariér a Plzeň má podle primátorovy náměstkyně Evy Herinkové (ČSSD) v tomto směru bohatou nabídku.

Lidé s omezenou pohyblivostí mohou využít bezbariérovou dopravu, navštívit desítky bezbariérových restaurací a barů, památky, muzea, kulturní a sportovní zařízení i trasy vhodné pro vozíčkáře, řekla Herinková.

Jádrem přihlášky je návrh dvoudenního programu pro tělesně postižené turisty. Podílel se na ní aktivní vozíčkář, který napsal i knihu Plzeňsko bez bariér.

"Rádi bychom prostřednictvím soutěže upozornili na neobvykle bohatou nabídku služeb i atraktivit, kterou město Plzeň vytvořilo nejen pro své občany s handicapem, ale mohou ji využít například turisté, matky s malými dětmi či senioři," řekla Herinková.

Člověk s omezenou pohyblivostí může v Plzni například počítat s více než padesáti bezbariérovými restauracemi, provozovnami rychlého občerstvení, kavárnami, cukrárnami, bary a kluby.

Kromě veřejné bezbariérové dopravy jsou také k dispozici městem podporované dopravní služby typu "od dveří ke dveřím", které si uživatel sám individuálně objedná, řekla Kristina Štěpánová z odboru prezentace a marketingu magistrátu.

Bezbariérový přístup mají plzeňská divadla, multikina a stadiony. Vozíčkáři mohou také sami sportovat ve veřejných areálech, dostupné jsou pro ně oblíbené turistické trasy - například v pivovaru, ve vědeckém centru Techmania či v zoo. Mohou navštívit centrum města a sadový okruh interiér katedrály, muzea loutek, církevního umění a Západočeské muzeum.

V Plzni se mohou lidé na vozíku vydat i do přírody. V rekreační oblasti Boleveckých rybníků vyznačili předloni turisté čtyřkilometrový okruh kolem Boleveckého rybníka a pětikilometrovou trasu vedoucí územím rybníků.

Finalisty soutěže vybere agentura CzechTourism v dubnu, v květnu bude vyhlášena vítězná destinace v ČR.

autor: ČTK | 20. 2. 2013 19:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Plzeňský kraj

  reklama
  reklama
  reklama