Na Plzeňsku se sesunula zeď z panelů na garáž a kůlnu

ČTK ČTK
15. 5. 2013 11:24
Nikdo nebyl zraněn. Hasiči nyní zajišťují podmáčený svah proti dalšímu sesuvu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: AZprávy

Horní Lukavice - V Horní Lukavici na Plzeňsku se ve středu sesunul panelový plot a zemina na garáž a kůlnu u rodinného domu.

Nikdo nebyl zraněn, domek poškozený nebyl.

Hasiči a technici z Městského úřadu Přeštice nyní zajišťují podmáčený svah proti dalšímu sesuvu, aby neohrozil objekt k bydlení a sousední rodinný dům. Řekli to velící důstojník krajských hasičů Pavel Hrůša a místostarosta Horní Lukavice Karel Hůla.

"Sesunula se zeď z panelů, které spolu se zeminou spadly na garáž a kůlnu. Podmáčená zemina padla na panely a ty se uvolnily," řekl Hrůša.

Oba objekty, které byly značně poškozeny, bude zřejmě muset vlastník srovnat se zemí. Okolní osmimetrová zeď padla mimo sousední rodinný domek.

Na místě je statik a stavební technici. "Zabezpečujeme svah, aby stěna dál nepadala. Dáváme bednění také ke garáži, která je na zeď nalepená. Kůlna až je za garáží," uvedl. Na místě zasahují dvě jednotky.

"Budeme také zkoumat sousední dům, zda nehrozí jeho poškození. Svah, podmáčený po deštích, se může dále sypat," uvedl Hůla.

Objekt je ve středu obce. Sesunutý svah patří majitelům domků. "Jsme malá obec, nemáme žádnou techniku. Proto nám přijeli na pomoc s technikou z Přeštic," řekl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy