Mladý chemik způsobil explozi, vážně se zranil

Domácí Domácí
22. 6. 2011 9:00
Třináctiletý chlapec doma vyráběl různé chemické sloučeniny
Foto: Policie ČR

Přeštice (Plzeňsko) - Při výbuchu v jednom z bytů v Přešticích na Plzeňsku se vážně zranil třináctiletý chlapec.

Hoch neodborně zacházel s různými chemickými látkami a způsobil explozi.

"Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik. Ten v pokoji objevil další chemikálie," uvedl policejní mluvčí Libor Pilař.

Později je všechny zlikvidoval na nedalekém poli.

Kvůli bezpečnosti muselo zhruba sedmdesát obyvatel na dvě a půl hodiny opustit okolní byty. Policie okolnosti výbuchu, ke kterému došlo v úterý odpoledne, prověřuje.


 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy