Dva plzeňští obvodní místostarostové opustili ODS

ČTK ČTK
7. 2. 2014 13:10
Stranu v poslední době opustilo více členů, také krajský lídr Jiří Pospíšil
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Vojtěch Marek

Plzeň - V Plzni tento týden opustili ODS další lidé. Po bývalém předsedovi krajské organizace ODS Jiřím Pospíšilovi, který ze strany odešel minulý týden, z ní vystoupili dva místostarostové prvního městského obvodu Lochotín Vladimír Tichý a Jiří Uhlík, kteří jsou zároveň zastupiteli na magistrátu. Upozornil na to server iDnes.

Z lochotínské místní organizace ODS odešla desítka členů. V pátek to potvrdil regionální manažer ODS Michal Šašek.

Žádné masivní odchody ze strany se ale v kraji nekonají, členství ukončilo jen několik jednotlivců, naopak po zvolení Petra Fialy předsedou ODS se do strany hlásí noví lidé, uvedl Šašek.

"Nebylo to žádné ukvapené a okamžité rozhodnutí, ale výsledek nějaké mé dlouhodobější nespokojenosti se směřováním ODS," řekl Tichý, který byl v ODS 13 let. Připustil, že odchod Pospíšila ze strany měl vliv i na jeho rozhodnutí. "Byla to asi poslední kapka, když po tom všem ani pro takového člověka nenašla strana uplatnění," řekl.

Tichý i Uhlík s ukončením členství rezignovali na funkce zastupitelů na magistrátu Plzně, kde nastoupí náhradníci. V zastupitelstvu prvního městského obvodu ukončilo členství v ODS ze sedmičlenného klubu pět lidí.

V Plzeňském kraji odešlo ze strany deset až dvanáct lidí

"O dalším postupu jednáme, nechceme dělat nějaký rychlý úprk. Sešli jsme se proto se zástupci ODS, s koaličním partnerem a jednáme o dalším postupu," řekl Tichý. Oba místostarostové jsou podle něj připraveni opustit místo v čele obvodu i obvodní zastupitelské funkce. Domnívá se, že členství ve straně ukončí řada dalších členů tak, že nezaplatí členské příspěvky.

Šašek dodal, že momentálně odešlo z ODS v kraji kolem deseti až dvanácti lidí, další se ale do strany nově hlásí. "Rozhodně to není žádný masivní odliv, který by nebyl nahrazen novými členy," řekl.

Podle něj má ODS v kraji asi 2140 členů. Každoročně na konci března končí nezaplacením příspěvků členství ve straně víc než stovce lidí. Kolem poloviny z nich ale jen zapomene příspěvky zaplatit a do strany se po jejich zaplacení zas vrátí, řekl Šašek.

ODS v Plzni opustili v minulých měsících někteří dříve vlivní členové - loni v létě ukončil členství bývalý primátor Plzně a bývalý poslanec Zdeněk Prosek nebo dříve vlivný člen ODS a podnikatel Petr Štrunc. Minulý týden bývalý místopředseda strany a bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

 

Právě se děje

Další zprávy