Soud odročil kauzu smrti výsadkáře kvůli nemoci obhájce

ČTK ČTK
4. 4. 2011 11:37
Parašutista se zřítil v lednu 2009 z výšky 900 metrů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Chrudim - Okresní soud se začal zabývat případem smrti výsadkáře při zkoušce padáku před dvěma lety v Chrudimi. Pro nepřítomnost jednoho z obhájců však musel líčení odročit.

Obžaloba viní dva techniky Petra Suchomela a Jana Šturce, kteří podle ní padák ve zkušební laboratoři chybně otestovali.

Oba v době neštěstí pracovali ve Zkušební laboratoři záchranných prostředků a padákové techniky. Testy padáku ale provedli nedbale, některé údaje neuvedli do protokolu a svévolně snížili počet zkušebních seskoků. Parašutista, který v lednu 2009 v rámci vojskových zkoušek padák testoval, se zřítil z výšky 700 metrů a na místě zemřel.

Po zahájení líčení Šturc omluvil svého advokáta, kterého prý od neděle bolí záda, a požádal soud o odročení jednání. Soudce Petr Žanda byl tímto průběhem procesu zklamán. "Je to složitá věc, spis jsem četl asi šest dní," řekl.

Řešení kauzy dále komplikuje absence několika vojáků, kteří měli být předvoláni jako svědci. Nyní ale jsou na misi v Afghánistánu, odkud se vrátí v červnu. Další svědek je v Německu. Soud bude pokračovat 16. a 17. května.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy