Rodiče týrali syna, až oslepl. Dostali 4 a 10 let

ČTK ČTK
12. 10. 2012 15:13
Otec před soudem svaloval vinu na starší sestru kojence

Hradec Králové - Hradecký krajský soud v pátek poslal na čtyři a deset let do vězení rodiče, kteří podle spisu na Svitavsku týrali několikaměsíčního kojence.

Oba rodiče před soudem vinu odmítli.

Syn, který je nyní v kojeneckém ústavu, kvůli zraněním oslepl a jeho vývoj je výrazně opožděný. Páteční verdikt dosud není pravomocný, informovala mluvčí soudu Iva Matušková.

Matku novorozence soud poslal na čtyři roky do vězení za týrání a těžké ublížení na zdraví. Otec dítěte by měl ve vězení za týrání, těžké ublížení na zdraví a pokus o vraždu strávit deset let.

"Popírám úmysl v mém okolí komukoliv ublížit, je mi líto, k čemu došlo," řekl otec dítěte.

Obžalovaná v pátek v závěrečném návrhu řekla, že nechtěla dítěti nic špatného udělat a dodala, že by chtěla syna dostat zpět z kojeneckého ústavu. "Mám své děti ráda," řekla.

Vinu sváděl na nezletilou dceru

Otec se v přípravném řízení původně ke skutkům přiznal, před soudem však uvedl, že jednání se dopustila nezletilá dcera.

"Syna přidušovala polštářem a s jeho kočárkem narazila do zdi," uvedl muž, který také vypověděl, že zhruba dvouletá dcera kojence také tloukla do hlavy kostičkou ze stavebnice.

Možnost, že zranění dítěte mohla způsobit jeho sestra, však vyloučili znalci.

Podle spisu rodiče chlapce narozeného v březnu 2011 po jeho návratu z nemocnice, kde se podrobil operaci srdce, nedodržovali doporučený postup léčby.

Dítě například krmili studeným mlékem, nedostatečně ho oblékali a nezajišťovali jeho hygienu. Chlapec byl následně v dubnu hospitalizován.

Týrání podle obžaloby pokračovalo až do července, kdy otec dítěte s novorozencem třásl, přehazoval mu přes hlavu deku a házel s ním na gauč či postel. Dítě utrpělo poranění mozku, se kterým bylo převezeno 17. července do nemocnice.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy