Pardubická nemocnice zruší soutěž na stavbu pavilonu za 260 milionů, účastníci se možná domluvili

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 8. 2018 13:47
Společnost se také připojila k trestnímu oznámení, které v pátek ve věci podal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD).
Krajská nemocnice v Pardubicích.
Krajská nemocnice v Pardubicích. | Foto: www.nemocnice-pardubice.cz

Nemocnice Pardubického kraje zruší veřejnou zakázku na stavbu nového pavilonu psychiatrie v areálu Pardubické nemocnice za víc než 260 milionů korun. Účastníci výběrového řízení se totiž možná domluvili. Společnost se také připojila k trestnímu oznámení, které v pátek ve věci podal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD), uvedla v tiskové zprávě mluvčí společnosti Kateřina Semrádová.

Netolický v pátek požádal vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, aby výběrové řízení na výstavbu pavilonu psychiatrie v Pardubické nemocnici zastavilo kvůli podezření na nekalé jednání při podávání nabídek. Oznámil také, že kraj vyšle do nemocnice kontrolu postupu při výběrovém řízení.

"Předpokládám, že zakázku zrušíme v řádu hodin nebo hned v úterý. Vyžádali jsme si ještě stanovisko předsedy dozorčí rady," uvedl předseda představenstva společnosti Tomáš Gottvald.

Společnost chce co nejdříve vypsat novou soutěž, neboť na stavbu získala evropskou dotaci a zdržení by ji mohlo ohrozit. Proti zrušení tendru se však může některý z účastníků odvolat.

Společnost Nemocnice Pardubického kraje dříve uvedla, že postupovala v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Projektovou dokumentaci předložila pro jistotu k prověření na ministerstvo pro místní rozvoj, které ji zkontrolovalo a doporučilo soutěž vyhlásit.

Výstavba nového pavilonu psychiatrie v Pardubicích má stát přes 260 milionů korun. Obálky s nabídkami se otvíraly ve čtvrtek 16. srpna v 11:00.

Netolický v ČT řekl, že dostal informaci, jaká bude nejnižší nabídková cena, a kdo ji předloží. Tyto informace se při otvírání obálek potvrdily, proto se obrátil na policii. Domnívá se, že jde o trestný čin pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži.

 

Právě se děje

Další zprávy