reklama
 
 

Králíky zakázaly výherní automaty, zmizí do tří let

18. 7. 2012 19:09
Vyhláška začne platit v září, provozovatelé přístrojů mají na ukončení činnosti tři roky

Králíky (Orlickoústecko) - Králíky se připojily k nemnoha radnicím v Pardubickém kraji, které zcela zakázaly výherní automaty a videoloterijní terminály.

Zastupitelé odhlasovali, že postupně musejí z města zmizet. Vyhláška začne platit 1. září, provozovatelé přístrojů mají na ukončení činnosti tři roky, řekla starostka Jana Ponocná (nez.).

Nové automaty se už povolovat nebudou. Starostka odpůrkyní výherních přístrojů nebyla, hazard ve městě podle ní nezpůsoboval vážnější problémy nebo vyšší kriminalitu.

"Rozhodujeme za lidi, zbavujeme je jejich odpovědnosti. Každý by měl vědět, jak se chovat a být za to zodpovědný," uvedla Ponocná.

Mezi zastupiteli ale převládl názor, že v oblasti, kde žije více lidí s nízkými příjmy, jsou dopady sázení vážnější a je nutné hazard eliminovat.

Letos město očekává, že z poplatků za automaty získá kolem dvou milionů korun. Tyto příjmy postupně zmizí. Kompenzovat by je mělo nové rozpočtové určení daní, které by Králíkám mělo přinést asi deset milionů korun ročně.

Většina radnic v Pardubickém kraji hazard s omezeními tolerují. Jediné Vysoké Mýto na Orlickoústecku a dvoutisícová Proseč na Chrudimsku už výherní automaty, herny nebo kasina na svém území zcela zakázaly.

autor: ČTK | 18. 7. 2012 19:09

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama