V Olomouci měli pozdvižení. Ve stánku číhala puma

ČTK ČTK
20. 9. 2012 15:23
Strážníci ověřili, že devětatřicetiletý muž z Brna má zvíře v legálním držení
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: wikipedie.cz

Olomouc - Černou pumu objevila ve středu kolemjdoucí v opuštěném stánku nedaleko základní školy v Olomouci.

Zvíře tam bylo zavřeno, ponechal jej tam kvůli nedostatku času jeho majitel. Pumu si nakonec odvedl bez postihu, vyvolal pouze pozdvižení mezi obyvateli. Případ řešili olomoučtí strážníci, řekla jejich mluvčí Magda Václavíková.

"Na strážníky, kteří právě prováděli preventivní činnost zaměřenou na bezpečný příchod dětí do školy na ulici Holečkova, se v 07:35 obrátila náhodná kolemjdoucí s neuvěřitelnou informací, že ve stánku nedaleko školy je zavřená černá puma. Strážníci ověřili, že se nejedná ani o legraci, ani o oční klam," uvedla mluvčí městské policie.

Majitelka stánku, která se na místo dostavila, uvedla, že pumu tam kvůli pozdnímu příjezdu do Olomouce zavřel její majitel.

"Strážníci ověřili, že devětatřicetiletý muž z Brna má zvíře v legálním držení. Nebyl důvod jej nijak postihnout, puma byla zabezpečena tak, že nemohla nikomu nic udělat," doplnila mluvčí s tím, že muž si nakonec zvíře odvedl.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Nové boje mezi Izraelem a Gazou mají téměř 50 obětí

Bilance obětí izraelských náletů na Pásmo Gazy podle nového sdělení ministerstva zdravotnictví v této palestinské enklávě vystoupala na 43, včetně 13 dětí a tří žen. Na izraelské straně si raketová palba z Gazy v úterý a v noci na středu vyžádala šest mrtvých, včetně tří žen a dítěte, píše agentura AP.

Při izraelských náletech, které začaly poté, co radikální hnutí Hamás a jeho spojenci v pondělí z Gazy začali odpalovat rakety do Izraele, bylo podle ministerstva v Gaze zraněno téměř 300 lidí. Desítky zraněných byly hlášeny také v Izraeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy