Poslanec Zemánek nestíhá, nebude ve vedení Šternberka

ČTK ČTK
18. 1. 2012 20:08
Poslanec Jiří Zemánek (ČSSD)chce rezignovat kvůli pracovnímu vytížení.

Šternberk - Poslanec Jiří Zemánek (ČSSD) chce kvůli pracovnímu vytížení rezignovat na funkci místostarosty Šternberka. Na jeho místo bude s největší pravděpodobností kandidovat dosavadní radní a Zemánkův stranický kolega Michal Oborný.

Ve středu to potvrdili zástupci ČSSD i ODS ve Šternberku. O obsazení pozice budou zastupitelé rozhodovat 25. ledna.

Ve Šternberku se současně spekuluje i o možném pádu starosty Jaromíra Sedláka (ODS). Oborný, který se zatím naplno věnuje podnikání, dnes svoji kandidaturu potvrdil. "Je to hlavní návrh ČSSD. Jsem připraven se funkce ujmout," řekl.

Zemánek se rozhodl rezignovat protože se mu v uplynulém roce jen stěží dařilo skloubit působení v čele radnice a ve sněmovně. ČSSD si jako vítěz komunálních voleb nárokuje post místostarosty pro dalšího ze svých zastupitelů.

Starosta má nejistou pozici

Ve městě se údajně spekuluje o tom, že svoji pozici by na nadcházejícím zastupitelstvu nemusel ustát starosta Sedlák. "Vím o tom, ale konkrétní výtky mi nikdo nesdělil. Jsem tedy v očekávání," uvedl Sedlák. Sám rezignovat nehodlá.

"Pokud je koalice s mojí prací nespokojena nebo si myslí, že do budoucna bych mohl město špatně vést, jsem ochoten tyto věci zvážit," doplnil starosta.

Ve Šternberku koalici uzavřeli sociální a občanští demokraté, lidovci, TOP 09 a Nezávislá volba. Jejich zástupci sice nechtěli informace o možném pádu starosty nijak komentovat, ale většinou ji nepopřeli.

"Ve čtvrtek se uskuteční koaliční schůzka a pak by mohl být upřesněn jeden z bodů jednání zastupitelstva, který se týká personálních změn ve vedení města," naznačil radní Josef Knopf (KDU-ČSL).

Zástupci opozičního Sdružení SOS připustili, že se jich zástupci koalice dotazovali, zda by odvolání starosty v případném hlasování podpořili. "Já bych se postavil proti starostovi za podmínek, že nový starosta a koalice bude mnohem lépe komunikovat s občany i opozicí, která v současné době nemá svého zástupce ani v kontrolním výboru," uvedl zastupitel Petr Endrödy.

Komunální volby ve Šternberku na podzim roku 2010 vyhrála ČSSD, v jednadvacetičlenném zastupitelstvu má pět mandátů. Po čtyřech mandátech mají ODS a Nezávislá volba. Po dvou mandátech získali kandidáti KSČM, SOS pro Šternberk, KDU-ČSL a TOP 09.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy