Policie dopadla recidivistu, se zbraní přepadával bary

ČTK ČTK
12. 11. 2012 11:56
Třicetiletý muž je podezřelý z pěti loupežných přepadení. Odnesl si více než 230.000 korun
Olomoučtí policisté dopadli třicetiletého muže z Ostravy podezřelého z pěti loupežných přepadení v barech v Olomouci a Litovli.
Olomoučtí policisté dopadli třicetiletého muže z Ostravy podezřelého z pěti loupežných přepadení v barech v Olomouci a Litovli. | Foto: Reuters

Olomouc - Olomoučtí policisté dopadli třicetiletého muže z Ostravy podezřelého z pěti loupežných přepadení v barech v Olomouci a Litovli.

Provozovny přepadával podle kriminalistů 14 dnů od konce října do listopadu, ve dvou případech mu pomáhala třiadvacetiletá žena závislá na drogách. Odnesl si více než 230.000 korun.

Na objasnění případu pracovaly tři desítky policistů, při přepadeních nebyl nikdo zraněn. Řekl to vedoucí olomouckého územního odboru Petr Tománek.

Pachatel přepadával bary se zbraní v ruce. "Pracoval velmi sofistikovaně, šlo o nebezpečného pachatele," uvedl zástupce vedoucího Jiří Musil.

"Svědčí o tom i jeho příprava. Vybral si komplice - ženu, která mu bary pomáhala vytipovat. Precizně se maskoval tak, aby znemožnil svou identifikaci a aby znemožnil i vytvoření stop, podle kterých bychom jej usvědčili. Používal různé oděvní součástky, návleky na boty, rukavice, kápi s otvory pro oči či kapuci," řekl Musil.

První přepadení se odehrálo 25. října v baru v Žerotínové ulici v Litovli, odkud si lupič odnesl téměř 45.000 korun. Poté se pachatel o pět dní později přesunul do Olomouce a přepadl bar na třídě Míru. Obsluha mu vydala 80.000 korun.

Potřetí podle vyšetřování přepadl na začátku listopadu bar v ulici Kmochové v Olomouci, kde vzal 40.000 korun. O den později přepadl bar v olomoucké místní části Lazce. Pod pohrůžkou použití zbraně si lupič odnesl 53.000 korun.

Peníze zřejmě prohrál v automatech

Muže policisté dopadli po posledním přepadení v Litovli na Olomoucku, které se stalo 7. listopadu. Při naplánované velké kontrole olomouckých podniků s názvem Zločin jej dopadli ve stejný den v nočních hodinách na ulici na okraji Olomouce.

"Minulý týden jsme v souvislosti s loupežemi naplánovali dvoudenní akci zaměřenou na kontroly heren a barů. Nebylo lehké vytipovat herny, kde by se mohl pachatel pohybovat. Dopaden byl i se spolupachatelkou hned první den akce," doplnil Tománek.

V jeho autě poté policisté našli střelné zbraně, rukavice či kápi, kterou muž používal.

Podle policistů byl v minulosti devětkrát soudně trestán a nyní je v podmínce. Muž své jednání prý nepopírá, tvrdí, že jej k tomu dohnaly dluhy. Peníze už u něj policisté ale nenašli. Lze podle nich předpokládat, že je prohrál v automatech.

Oběma obviněným nyní hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

 

Právě se děje

Další zprávy