Pervitin prodal 400krát, chytila ho olomoucká policie

ČTK ČTK
19. 4. 2013 10:00
Pětadvacetiletý muž je nyní ve vazbě a hrozí mu až pět let za mřížemi
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Olomouc - Policisté dopadli pětadvacetiletého muže podezřelého z rozsáhlé distribuce drog.

Pervitinem podle kriminalistů zásoboval na Olomoucku několik desítek lidí, drogu zřejmě předal až ve 400 případech. Muž skončil ve vazbě, hrozí mu až pět let vězení, řekla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Podezřelý muž z Olomouce podle policistů přechodně přebýval v jednom ze šternberských bytů. Drogy údajně předával narkomanům v obou městech.

"Muž měl distribuovat v okrese Olomouc pervitin minimálně od ledna 2012 do současnosti. Zadržen byl toto úterý přímo při distribuci pervitinu," uvedla policejní mluvčí.

Podle policistů muž drogu distribuoval v minimálním množství 167 gramů několika desítkám lidí z Olomoucka nejméně ve 398 případech. Při následné domovní prohlídce v jeho přechodném bydlišti ve Šternberku policisté zajistili věci potřebné pro distribuci pervitinu a zhruba 2,5 gramu této drogy. Muž byl za distribuci drog již obviněn, soud jej ve čtvrtek poslal do vazby.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy