Mladík týral své prarodiče, hrozí mu až 8 let vězení

ČTK ČTK
2. 12. 2011 9:51
Třiadvacetiletý muž prarodiče dlouhodobě urážel a demoloval jim nábytek v bytě
Foto: Policie ČR

Přerov - Přerovští policisté podezírají třiadvacetiletého mladíka z dlouhodobého týrání svých prarodičů. Osmdesátiletý muž a jeho o pět let mladší manželka se mladíka před lety ujali a starali se o něj.

Mladík jim podle policie jejich péči dlouhodobě oplácel sprostými nadávkami a demolováním zařízení jejich bytu.

Policisté muže vykázali ze společného obydlí. Za týrání mu hrozí až osm let vězení, uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policie u manželů zasahovala již několikrát

Policisty ve čtvrtek zavolal na pomoc osmdesátiletý muž. Vnuk začal být agresivní ve chvíli, kdy mu nikdo nechtěl půjčit mobilní telefon.

"Práskal dveřmi a úmyslně do nich kopal. Když dvoje dveře rozbil, pokračoval dál ve svém jednání a začal přehazovat nábytek v bytě," uvedla mluvčí. Přítomné prarodiče urážel vulgárními výrazy.

Policisté zjistili, že agresor se takto ke svým prarodičům chová od té doby, co u nich bydlí. Policie zde musela zasahovat již několikrát.

"Nutí je, aby mu dávali peníze na alkohol a cigarety, a pokud se tak nestane, začne rozbíjet nábytek a vybavení bytu a častuje oba sprostými nadávkami," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy