Komora vyloučila lékárníka, který zásoboval narkomany

ČTK ČTK
18. 12. 2012 14:57
Podmíněný trest pro lékárníka od soudu je již pravomocný
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Olomouc - Česká lékárnická komora vyloučila lékárníka Michala Veselovského z Olomouce odsouzeného za prodej léků narkomanům ze svých řad.

Podle mluvčího komory je to ojedinělý krok. V tomto případě však disciplinární řízení podle něj muselo skončit nejtvrdším potrestáním.

Lékárník podle rozsudku prodal narkomanům léky na základě 7732 falešných receptů. Svým rozsahem je to podle žalobkyně jeden z největších podobných případů na Moravě. Soud jej za to potrestal podmíněným trestem.

Čtyřiatřicetiletý vedoucí lékárny podle soudu zásoboval narkomany od srpna 2010. Z vydaných léků se podle odborníků dalo vyrobit až devět kilogramů pervitinu v hodnotě 18 milionů korun.

Podmíněný trest pro lékárníka od soudu je již pravomocný, žalobkyně ani obhajoba se nakonec proti verdiktu neodvolala. Muži původně hrozilo až pět let vězení.

Veselovského již dříve potrestal také Státní ústav pro kontrolu léčiv, který mu udělil pokutu 175.000 korun za porušení povinností stanovených zákonem o léčivech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy