Dívka si útok v parku vymyslela. Nožem se bodla sama

ČTK ČTK
12. 4. 2013 16:09
Zraněná policii řekla, že neznámí muži chtěli peníze, a když odmítla, bodli ji do břicha
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Olomouc - Devatenáctiletá dívka, kterou na konci března našli náhodní kolemjdoucí pobodanou v olomouckém parku, si zranění způsobila sama.

Informovali o tom zástupci policie. Dívku k činu prý vedly osobní důvody. Policistům tehdy řekla, že ji přepadli dva neznámí muži. Případ se dále vyšetřuje.

Případ se stal 22. března v odpoledních hodinách v parku Michalské stromořadí. Zraněnou dívku s bodným zraněním nalezl náhodný kolemjdoucí, azyl jí do příjezdu záchranářů poskytla tamní mateřská školka.

Zraněná policii řekla, že dva neznámí muži po ní chtěli peníze, a když odmítla, bodli ji do břicha. Po několika týdnech vyšetřování se však případ otočil.

"Dívka doznala, že si zranění způsobila sama. Koupila si kapesní nožík a sama se bodla," řekla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Policisté tehdy po pachatelích vyhlásili pátrání, médiím předali i jejich popis, který sestavili z výpovědi zraněné. Případem se policisté i nadále zabývají, zda bude dívka za své jednání trestně odpovědná, zatím nedokázali říci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy