Dívka nedala mužům na cigarety, bodli ji do břicha

ČTK ČTK
25. 3. 2013 14:14
Dva neznámí muži přepadli v olomouckém parku devatenáctiletou dívku
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Olomouc - Dva neznámí muži přepadli v pátek odpoledne v olomouckém parku devatenáctiletou dívku.

Chtěli po ní peníze a když je odmítla, bodli ji do břicha. Z místa poté uprchli.

Po pachatelích policie pátrá, s žádostí o pomoc se obrací i na veřejnost. Řekla to olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Útok se odehrál kolem 14:30 v parku Michalské stromořadí. Zraněnou dívku s bodným zraněním nalezl náhodný kolemjdoucí, záchranáři ji převezli do nemocnice.

"K útoku devatenáctiletá žena později uvedla, že byla oslovena v blízkosti mateřské školy dvěma muži ve věku kolem 25 let, kteří se jí zeptali, zda nemá peníze na cigarety," uvedla policejní mluvčí.

Když žena odpověděla, že nemá, jeden z nich podle policie zareagoval slovy, že má smůlu a bodl jí do břicha. Po útoku odešli přes mostek k botanické zahradě.

Podle dívky byl jeden z mužů vysoký až dva metry a měl mohutnou postavu. Na hlavě měl bílou čepici s kšiltem, tmavou bundu a riflové kalhoty, které měl roztržené na koleně.

Druhý z útočníků byl vysoký kolem 170 centimetrů, měl na hlavě rovněž bílou čepici s kšiltem a tmavou bundu.

Policie žádá případné svědky, kteří se pohybovali v blízkosti místa napadení, nebo někde viděli dva muže tohoto popisu, aby se obrátili na linku 158.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Europarlament je připraven brexitovou dohodu schválit včas, ale až po Britech

Evropský parlament je připraven hlasovat o brexitové dohodě do konce října, aby nebyl nutný další odklad odchodu Británie z Evropské unie. Řekl to po dnešním jednání s prezidenty a premiéry unijních států předseda EP David Sassoli. Nejdříve však podle něj musí dohodu podpořit lídři EU a schválit britský parlament.

Zdroj: ČTK
Další zprávy