Rychlík smetl auto na přejezdu v Ostravě, jeden mrtvý

ČTK ČTK
1. 2. 2013 9:33
Provoz na trati mezi Ostravou a Opavou byl přerušen
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Ostrava - Na železničním přejezdu v Ostravě-Třebovicích se v pátek ráno střetl rychlík Českých drah s osobním autem.

Při nehodě zemřel spolujezdec z automobilu. Provoz na trati mezi Ostravou a Opavou byl přerušen. Informoval o tom mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala okolo 08:00. S autem se střetl rychlík jedoucí z Krnova do Ostravy-Svinova. "Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Podrobnosti zjišťujeme," uvedl Drápal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy