Neznámí pachatelé vypustili před Vánocemi rybník u Václavic. Škoda je 100 tisíc korun

ČTK ČTK
28. 12. 2015 17:35
Na Štědrý den začala policie šetřit krádež rybníka v Libereckém kraji, kde majitel přišel o různý druh ryb ve výši 85 tisíc korun. Pachatelé také poškodili stavidlo rybníka. Není to první krádež ryb v tomto kraji.
Další vykradený rybník u Václavic ze září letošního roku.
Další vykradený rybník u Václavic ze září letošního roku. | Foto: Policie ČR

Hrádek nad Nisou - Škoda za 100 tisíc korun zůstala po neznámém zloději, který vylovil soukromý rybník ve Václavicích nedaleko Hrádku nad Nisou na Liberecku. Zloděj odnesl ryby a navíc při vypouštění rybníka poškodil stavidlo. V případě dopadení hrozí pachateli až pět let vězení, sdělila dnes ČTK liberecká policejní mluvčí Bohdanka Capuličová.

Neznámý zloděj podle ní rybník vypustil někdy v týdnu před Vánoci. Policie případ vyšetřuje od Štědrého dne. "Pachatel si vyhlédl rybník plný ryb, práci si ulehčil tím, že poškodil dřevěné stavidlo a celý ho vypustil. Následně si odnesl pořádný úlovek různých druhů ryb," uvedla mluvčí. Majitel ocenil ukradené ryby na téměř 85 tisíc korun, dalších 15 tisíc korun představuje poškození zařízení rybníka.

Není to první podobný případ v této lokalitě, rybníků je u Václavic víc. Policie pátrá i po neznámém zloději, který vypustil soukromý rybník na začátku září. Odnesl si tehdy tisícovku kaprů a línů. Majiteli rybníka tehdy způsobil škodu za 50 tisíc korun. Podle policie není vyloučeno, že zlodějů může být víc.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Babiš letí na dvoudenní návštěvu Izraele

Premiér Andrej Babiš ve středu odletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde se ve čtvrtek zúčastní za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ruské hlavy státu Vladimira Putina nebo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera světového fóra o holokaustu.

Už ve středu Babiše čeká jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem či s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Během dvou dnů se předseda české vlády, který se kvůli návštěvě Izraele tentokrát nezúčastní současně probíhajícího Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, setká také s českými přeživšími holokaustu, předsedou Evropského židovského kongresu Mošem Kantorem, odborníkem na Blízký východ Amosem Giladem nebo s vedoucím styčného úřadu ČR v Ramalláhu Petrem Starým.

Další zprávy