Neznámí pachatelé vypustili před Vánocemi rybník u Václavic. Škoda je 100 tisíc korun

ČTK ČTK
28. 12. 2015 17:35
Na Štědrý den začala policie šetřit krádež rybníka v Libereckém kraji, kde majitel přišel o různý druh ryb ve výši 85 tisíc korun. Pachatelé také poškodili stavidlo rybníka. Není to první krádež ryb v tomto kraji.
Další vykradený rybník u Václavic ze září letošního roku.
Další vykradený rybník u Václavic ze září letošního roku. | Foto: Policie ČR

Hrádek nad Nisou - Škoda za 100 tisíc korun zůstala po neznámém zloději, který vylovil soukromý rybník ve Václavicích nedaleko Hrádku nad Nisou na Liberecku. Zloděj odnesl ryby a navíc při vypouštění rybníka poškodil stavidlo. V případě dopadení hrozí pachateli až pět let vězení, sdělila dnes ČTK liberecká policejní mluvčí Bohdanka Capuličová.

Neznámý zloděj podle ní rybník vypustil někdy v týdnu před Vánoci. Policie případ vyšetřuje od Štědrého dne. "Pachatel si vyhlédl rybník plný ryb, práci si ulehčil tím, že poškodil dřevěné stavidlo a celý ho vypustil. Následně si odnesl pořádný úlovek různých druhů ryb," uvedla mluvčí. Majitel ocenil ukradené ryby na téměř 85 tisíc korun, dalších 15 tisíc korun představuje poškození zařízení rybníka.

Není to první podobný případ v této lokalitě, rybníků je u Václavic víc. Policie pátrá i po neznámém zloději, který vypustil soukromý rybník na začátku září. Odnesl si tehdy tisícovku kaprů a línů. Majiteli rybníka tehdy způsobil škodu za 50 tisíc korun. Podle policie není vyloučeno, že zlodějů může být víc.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na americké vojenské lodi vypukl požár, 18 námořníků v nemocnici

Na jedné z lodí amerického vojenského námořnictva zakotvených na základně v kalifornském San Diegu vypukl dnes prudký požár. Všichni členové posádky, kteří se nacházeli na palubě, byli evakuováni. Téměř dvě desítky námořníků se nacházejí v nemocnici, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení námořnictva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy