Složte funkce, vyzývá krajské vedení jablonecká ODS

ČTK ČTK
15. 1. 2013 13:47
Vyzvala všechny členy vedení, aby vyvodili zodpovědnost za několikery prohrané volby
Regionální předseda Přemysl Sobotka v úterý v poledne o výzvě nic nevěděl. "Situace v ODS v kraji ale není dobrá," přiznal.
Regionální předseda Přemysl Sobotka v úterý v poledne o výzvě nic nevěděl. "Situace v ODS v kraji ale není dobrá," přiznal. | Foto: Ludvík Hradilek

Jablonec nad Nisou - Jablonecká ODS žádá rezignaci regionálního vedení strany v Libereckém kraji a svolání volebního sněmu.

Vyzvala všechny členy vedení k tomu, aby vyvodili zodpovědnost za několikery prohrané volby a odstoupili ze svých funkcí. Informoval o tom předseda jablonecké organizace Karel Dlouhý.

Liberecký kraj patřil v minulosti k baštám občanských demokratů, v posledních letech ale ztrácí body. V komunálních volbách uspěla sice ODS v Jablonci, kde má primátora, v sousedním Liberci ale propadla a skončila v opozici.

Ještě hůř dopadly krajské volby, kdy ODS získala jen pět mandátů v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu, když ji volilo pouze 9,26 procenta voličů.

Malou podporu měl ve vlastním kraji i kandidát strany v prezidentských volbách. Přemysla Sobotku v jeho kraji volilo jen 3,91 procenta voličů a skončil sedmý. Jediným úspěchem bylo vítězství kandidáta ODS Jaroslava Zemana v loňských volbách do Senátu.

Regionální předseda Přemysl Sobotka v úterý v poledne o výzvě nic nevěděl. "Situace v ODS v kraji ale není dobrá," přiznal. "Budeme se jí zabývat ve středu na jednání regionální rady," dodal. Případnou rezignaci vedení či svolání sněmu komentovat nechtěl.

Předseda ODS na Semilsku Vladimír Richter považuje svolání volebního sněmu za zbytečné. "Nic to neřeší, navíc na podzim je stejně volební sněm v plánu," řekl Richter, do té doby podle něj navíc hlavy vychladnou a vše se bude řešit s chladným rozumem.

Ani na Českolipsku zatím o podobném požadavku nejednali. "Nemyslím si ale, že by se tím něco vyřešilo," řekl tamní předseda Jan Stejskal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy