Prodali desítky kilogramů marihuany, hrozí jim 12 let

ČTK ČTK
14. 11. 2011 15:34
Cena zboží v součtu dosahovala milionových částek
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Liberec - Liberecký krajský soud řeší rozsáhlý případ prodeje marihuany. Obžalobě čelí devět mladých mužů ve věku od 20 do 34 let.

Konopí podle spisu v posledních letech prodali přesně nezjištěné množství, pohybovalo se ale v řádu desítek kilogramů. Za nedovolenou výrobu drog hrozí mužům 8 až 12 let vězení.

Cena marihuany v součtu dosahovala milionových částek. U některých dealerů se přesné množství prodané drogy nepodařilo zjistit, další jí ale mezi své 'klienty' distribuovali několik kilogramů.

Obžaloba u jednotlivých dealerů uvádí i 16 nebo 4,5 kilogramu, další jí prý prodal například jen v řádu gramů. Marihuanu rozšiřovali i mezi nezletilé.

Souzení muži pocházejí hlavně z Jablonce nad Nisou, ale také z Liberce nebo z Frýdlantu. Část z nich na rozsudek čeká ve vazbě.

Jeden z obžalovaných například popsal, že si prodejem marihuany 'přivydělával' při studiu. Měsíčně si díky tomu mohl přijít nejméně na desítky tisíc korun.

Liberecký soud případ projednává už několik měsíců a jednání se zvolna chýlí k závěru. Na dnešek byli předvoláni další svědci. Jeden z obžalovaných se ale omluvil pro nemoc, soud proto ještě nemohl uzavřít dokazování.

V případu ještě zbývá vyslechnout čtveřici posledních svědků. Předseda soudního senátu Petr Neumann proto jako další termíny jednání stanovil pátek 2. a pondělí 5. prosince, kdy by mohl zaznít rozsudek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy