Sociální demokraty v Libereckém kraji povede primář liberecké urologie Jan Mečl

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 1. 2017 20:55
Primář liberecké urologie Jan Mečl se dnes stal novým předsedou ČSSD v Libereckém kraji. Ve funkci vystřídal Lenku Kadlecovou, která libereckou krajskou organizaci vedla od roku 2015. Delegáti krajské konference dnes také podpořili předsedu strany a premiéra Bohuslava Sobotku, který chce na březnovém sjezdu strany obhajovat stranickou funkci. Na místa místopředsedů podpořili nominace Jeronýma Tejce, Michaely Marksové, Milana Chovance, Lenky Tesky Arnoštové a Petra Dolínka.
Jan Mečl, nový předseda ČSSD v Libereckém kraji.
Jan Mečl, nový předseda ČSSD v Libereckém kraji. | Foto: www.nemlib.cz

Liberec - Novým předsedou České strany sociálně demokratické (ČSSD) v Libereckém kraji se dnes stal primář liberecké urologie Jan Mečl. Hlasovalo pro něj 44 ze 52 přítomných delegátů, řekl předseda jabloneckého okresního výkonného výboru strany Andrej Grega.

Mečl vystřídal Lenku Kadlecovou, která libereckou krajskou organizaci vedla od roku 2015. Na dnešní jednání nepřišla, omluvila se pro nemoc. V prosinci jí dokonce hrozilo vyloučení ze strany pro údajně nevhodné vystupování v médiích, nakonec z toho ale sešlo a dál zůstává členkou ČSSD.

Dvaapadesátiletý Mečl je libereckým zastupitelem a předsedou klubu krajských zastupitelů ČSSD, členem ČSSD je čtyři roky.

"Sociální demokracie v posledních letech ve volbách v Libereckém kraji propadá, úkoly jsou jednoznačné - konsolidovat stranu, získat voliče, získat zajímavý program a dostat lidi k volbám. Vlastní vnitrostranické problémy si musíme vyřešit sami a občanům musíme dát důvěryhodné kandidáty, odborníky, kteří budou volitelní," řekl nový krajský předseda po svém zvolení.

Delegáti krajské konference dnes také podpořili předsedu strany a premiéra Bohuslava Sobotku, který chce na březnovém sjezdu strany obhajovat stranickou funkci. Na místa místopředsedů podpořili nominace Jeronýma Tejce, Michaely Marksové, Milana Chovance, Lenky Tesky Arnoštové a Petra Dolínka.

Mezi delegáty krajského sněmu byl i bývalý hejtman Stanislav Eichler, který stál v čele Libereckého kraje v letech 2008 až 2012. Na konci svého funkčního období neúspěšně kandidoval za ČSSD do Senátu ve volebním obvodě 35 - Jablonec nad Nisou, porazil ho ale podnikatel Jaroslav Zeman (ODS). Následně Eichler ze strany vystoupil a v květnu 2013 byl zvolen místopředsedou nového hnutí Pro sport a zdraví. Teď se po čtyřech letech do ČSSD vrátil.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Pachatele hanlivých nápisů na Havlově chalupě na Hrádečku policie nezjistila

Pachatele hanlivých nápisů na vratech chalupy bývalého prezidenta Václava Havla na Hrádečku na Trutnovsku policie nezjistila a případ odložila. Škodu policie vyčíslila téměř na 5500 korun. Nápisy neznámý pachatel na vrata nastříkal v noci na 10. října loňského roku.

"Oprávněný správce budovy se s žádnou škodou pro případ náhrady v trestním řízení nepřipojil. Samotné nápisy byly odstraněny hned po zadokumentování ze strany policie," uvedl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Chalupu na Hrádečku po Havlově smrti vlastní jeho manželka Dagmar Havlová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy