Mladíci v Tanvaldu napadli dívku, skončila v nemocnici

ČTK ČTK
27. 4. 2012 11:11
V nemocnici skončili i dva chlapci, které napadli útočníci v Olomouci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Tanvald - Nezletilou dívku v Tanvaldu na Jablonecku napadli v úterý ráno cestou do školy tři mladíci.

Žádali mobilní telefon a peníze a vyhrožovali jí ránou boxerem. Dívka skončila v nemocnici.

Po útočnících policie pátrá a zatím k případu nechce sdělovat žádné podrobnosti, uvádí páteční Jablonecký deník.

Podle deníku se napadení odehrálo mezi půl osmou a osmou hodinou ráno.

Na děvče zaútočili tři mladíci, jeden ji shodil ze srázu dolů do parku, kde stáli další dva. Ti jí řekli, aby jim dala peníze a mobil, nebo že dostane ránu boxerem, popsal případ zdroj blízký policii.

Když dívka řekla, že peníze ani mobilní telefon nemá, reagoval na to jeden z útočníků tvrdým úderem do dívčina břicha.

Děvčeti se pak podařilo útočníkům vytrhnout a vyběhla na hlavní silnici, kde se dovolala pomoci. Byla odvezena do nemocnice.

S jakými zraněními byla ošetřena, či zda byla dokonce hospitalizována, tisková mluvčí Nemocnice Jablonec Petra Hybnerová nesdělila. "Vzhledem k věku pacientky nemůžeme zveřejnit bližší informace," sdělila.

I v Olomouci skončili chlapci po napadení v nemocnici

V nemocnici skončil i třináctiletý a čtrnáctiletý chlapec, které ve čtvrtek večer napadli útočníci na sídlišti Černá cesta v Olomouci.

Policisté vzhledem k věku účastníků potyčky nechtějí případ jakkoliv komentovat. Podle informací ČTK utrpěli oba hoši pohmožděniny. Důvodem potyčky byl prý obyčejný míč.

Chlapce odvezli záchranáři do dvou různých nemocnic. "Oba utrpěli četné pohmožděniny. Starší z hochů byl na tom hůř, odvezli jsme jej do fakultní nemocnice. Mladšího jsme převezli do Vojenské nemocnice, ten to schytal méně," řekl náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Starší z chlapců skončil na dětské klinice. "Utrpěl pohmožděniny na hlavě a hrudníku. V nemocnici by měl zůstat minimálně v pítek, uvidíme, jak to bude vypadat o víkendu," řekl mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant.

Chlapce napadla neznámá trojice útočníků. Když se ho zastal kamarád, pustili se výrostci i do něj.

Podle svědků bylo napadení brutální, útočníci prý mladíkovi šlapali na hlavu.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Policie navštíví muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

Moravskoslezští policisté ještě ve středu navštíví muže, jehož fotografii omylem zveřejnili v souvislosti s úterním masakrem v ostravské nemocnici. Muži se znovu omluví a pokusí se mu situaci vysvětlit. Policie fotografii zveřejnila v souvislosti s pátráním po střelci, jehož řádění nepřežilo šest lidí a tři jsou zraněni. Později policisté uvedli, že jde o svědka události, nikoliv pachatele.

V té době už ale fotografie Slováka, který absolvuje doktoradské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě, kolovala na internetu.

"Během dnešního dne policisté muže navštíví. Znovu se mu omluví a pokusí se celou situaci vysvětlit," řekl mluvčí Jiroušková. O návštěvě mluvil na Radiožurnálu ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel. Muži se v úterý veřejně omluvil Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. 

Další zprávy