Liberec kontroluje herny, na pokutách vydělal 150 tisíc

Kateřina Šmídová
13. 12. 2011 16:39
Město se od 1. prosince řídí novou vyhláškou o regulaci hazardu
Foto: Reuters

Liberec - Pokuty, které rozdal Liberec při namátkových kontrolách v hernách, přinesou do městské pokladny nejméně 150 tisíc korun.

"V rámci dvou náhodně vybraných dnů a různých časů zkontrolovala skupina složená z členů vedení města a strážníků městské policie celkem osmatřicet heren," uvedla mluvčí Statutárního města Liberce Pavlína Stránská.

Vyhlášku, která upravuje pravidla pro provoz automatů, město přijalo letos v září. Platit začala od 1. prosince.

"Nejviditelnějším přínosem je odstranění blikajících reklam a jackpotů z veřejného prostoru, stejně jako lákadel typu "alkohol ke hře zdarma"," informovala mluvčí.

U tří heren zjistily skupiny nepřijatelné pochybení. V prostoru s automaty se nacházely nezletilé osoby. Proto bylo zahájeno správní řízení s vysokými pokutami. "Tyto herny budou okamžitě navrženy ke zrušení," doplnila Stránská.

U ostatních provozoven byla zjištěna řada dalších nedostatků, jednat o nich bude pracovní skupina pro potírání hazardu.

"Jsem rád, že naše pravidla fungují. Odstranění reklam a lákadel zjednodušuje situaci osobám ohroženým gamblerstvím. Zároveň je zde jasný vzkaz od nás, jako vedení města: Herny, které budou porušovat pravidla, zrušíme. Na kontroly se chystáme vyrážet často, je to pro nás zásadní téma," sdělil Jiří Šolc, ekonomický náměstek liberecké primátorky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy