reklama
 
 

Kvůli bourání mostů začala uzavírka dálnice D1 u Humpolce. Provoz bude přerušen do nedělního rána

7. 4. 2018 19:14
Dálnice D1 je mezi exity 90 a 112 v obou směrech neprůjezdná. Důvodem uzavírky je plánované bourání dvou nadjezdů. Dálnice bude uzavřená od sobotního odpoledne do nedělního rána. Řidiči se musejí úseku vyhnout po objízdných trasách, prohlásila policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková. Na dálnici byl kvůli přípravám na demolici od sobotního odpoledne ve zmiňovaném úseku omezen provoz.

Jihlava - Stavaři budou bourat nadjezdy na 92. a 104. kilometru D1, tedy v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde v polovině března začaly dvouleté opravy dálnice. Stavby přestaly vyhovovat kvůli rozšiřování dálnice.

Auta musí dálnici v obou směrech objíždět po silnicích I/34 a I/38 přes Humpolec a Havlíčkův Brod. "Řidiči musí počítat s možnými komplikacemi na objízdných trasách, kde nelze vyloučit zvýšený provoz," řekla Čírtková.

Zakázku na opravy 13,6 kilometru dálnice Humpolec - Větrný Jeníkov od ŘSD dostalo sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali, kazašské SP Sine Midas Stroy a české stavební společnosti Geosan Group.

Jde o práce v hodnotě 1,7 miliardy korun. Stavbu chtělo ŘSD zahájit už vloni, ale jde o jeden z úseků D1, u něhož napadly stavební povolení rozkladem Děti Země.

Celá oprava dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli modernizaci rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich. Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je z rekonstruovaných částí D1 nejdelší.

VIDEO: Nově opravená dálnice D1 u Velkého Meziříčí.

Dálnice D1 má nový kabát. U Velkého Meziříčí už řidiči jezdí bez omezení | Video: Aktuálně.cz |  00:37

autor: ČTK | 7. 4. 2018 19:14

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama