Hory přepadly obleva a mlha, ale ještě se lyžovat bude

ČTK ČTK
10. 3. 2013 15:02
Vlekaři čekají na slíbené ochlazení
Foto: Humlnet

Špindlerův Mlýn - Návštěvnost lyžařských areálů v Královéhradeckém a Pardubickém kraji negativně poznamenala obleva. Lyžařům, kteří do areálů dorazili, ztrpčovala zimní radovánky také mlha. Vlekaři nyní čekají na ochlazení, jak dnes řekli ČTK.

"Vlivem počasí nebyla návštěvnost tak silná jako minulý týden, kdy bylo slunce. Končící víkend z hlediska počasí vůbec nevyšel, byla mlha a v sobotu dokonce pršelo, ale stále je dostatek sněhu, navíc příští týden se má ochladit a chumelit," řekl ČTK Zdeněk Spilka z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně. Zatímco před týdnem v sobotu lyžovalo ve Špindlerově Mlýně na 10.000 lyžařů, v sobotu jich bylo na horách zhruba třetina.

Zhruba třetinovou návštěvnost oproti minulému víkendu potvrzuje i Radek Procházka ze Ski Parku Červená Voda na Orlickoústecku. "Dorazili skutečně pouze skalní příznivci lyžování, čekáme na mrazy, které jsou na příští týden hlášené a které podmínky pro lyžování opět zlepší," řekl Procházka.

Obleva zasáhla i vrcholové partie hor, krkonošská horská služba dnes hlásila, že na hřebenech je 115 centimetrů mokrého sněhu, kvůli mlze byl viditelnost do 200 metrů. V lavinových katastrech platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice. Na hřebenech Orlických hor je zhruba 80 centimetrů vlhkého sněhu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 1 hodinou

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy