Na odstranění škod po těžbě půjde tři čtvrtě miliardy

Michal Kalina
10. 1. 2011 14:27
V okolí Sokolova vznikne obchvat, průmyslová zóna i cyklostezka
Sokolov se dlouhodobě potýká s následky těžby hnědého uhlí.
Sokolov se dlouhodobě potýká s následky těžby hnědého uhlí. | Foto: Ludvík Hradilek

Sokolov - Karlovarský kraj investuje do odstranění škod po těžbě uhlí v okolí Sokolova 713,7 milionu korun.

Většina území se přemění na průmyslové zóny. Dojde i revitalizaci vodních ploch a lesů.

"Započne výstavba západního obchvatu Sokolova. Náklady na realizaci první části stavby dosáhnou 250,7 milionu korun, na druhou část pak 220,1 milionu korun," sdělil krajský radní Jaroslav Bradáč.

V Novém Sedle vznikne průmyslová zóna, náklady na její přípravu vyjdou na 153 milionů. Do rozvoje Habartova půjde 26,6 milionu a na Starosedelský potok 17 milionů. "Celkem 28,6 milionu korun je vyčleněno na cyklostezku, která povede na rekultivovaných výsypkách," doplnil.

Na část projektů výběrová řízení už probíhají. Na první část stavby západního obchvatu Sokolov, Svatava vyhlásí radní zakázku do konce ledna, na druhou část pak v průběhu roku.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy