Šéf krajského úřadu končí, bude místostarostou Blanska

Domácí Domácí
11. 11. 2010 16:03
Funkci dočasně převezme Věra Vojáčková
Jiří Crha
Jiří Crha | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Ředitel jihomoravského krajského úřadu Jiří Crha, který byl zvolen místostarostou Blanska, rezignoval na svou funkci.

Zákony totiž neumožňují vykonávat obě funkce současně. Než bude vybrán nový ředitel, převezme úřad Věra Vojáčková.

"Na funkci ředitele bude vypsáno výběrové řízení," vysvětlil hejtman Michal Hašek.

Crha působil jako ředitel úřadu deset let.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy