Pod mužem a psem se propadl led, zachránili je hasiči

Radek Nohl Radek Nohl
9. 3. 2013 10:43
Muž měl velké štěstí, protože místní hasiči byli jen dvě minuty od místa nehody
Foto: JSDH Letovice

Letovice - Velké štěstí měl 45letý muž a pes, pod kterým se v pátek v podvečer propadl led.

K nehodě totiž došlo zrovna v době, kdy se místní dobrovolní hasiči vraceli z výcviku, a tak byli na místě u Letovického rybníka na Blansku během dvou minut.

Když tam jednotka hasičů z Letovic přijela, byl muž asi deset metrů od břehu. Pes ještě o pět metrů dále.

"Dva hasiči ihned spustili na led raft. Další dva členové jednotky oběhli rybník a zahájili záchranu z opačného břehu. Muže se jim podařilo bezpečně vytáhnout a dostat na břeh. Posádka raftu zachránila psa," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Poté k rybníku přijela i jednotka profesionálních hasičů z Boskovic. Hasiči prochladlého muže svlékli z mokrého oblečení. 

"Zabalili jej do termofólie a počkali na příjezd záchranné služby, která muže odvezla do zdravotnického zařízení," dodal Mikoška.

Promočeného psa podle něj vzali do péče letovičtí hasiči, kteří jej znali a mohli předat druhému majiteli.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy