ČT postaví v Brně nové studio za 350 milionů korun

Domácí ČTK Domácí, ČTK
23. 11. 2011 11:18
Původní odhady nákladů počítaly s 600 miliony korun. Hotovo bude od léta 2013
Petr Dvořák.
Petr Dvořák. | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - Nové studio ČT Brno by mělo stát zhruba 350 milionů korun, původní plány přitom počítaly s 600 miliony korun. Ve středu to před výjezdním zasedáním rady ČT řekl předseda rady Milan Uhde.

Stavební povolení už je podle Uhdeho vydané. Doručeno bude během několika dní. Členové rady už v úterý jednali v Brně se zástupci pražského vedení ČT.

"Členové rady to přijali s velkým uspokojením," řekl k plánovaným úsporám Uhde.

ČT koupila pozemky pro nové studio v Brně-Líšni od Zetoru. Stavba by měla být dokončená do léta 2013. Původně se náklady odhadovaly na 600 až 750 milionů korun.

Na stavbu bylo vydáno územní rozhodnutí. Dodavatele stavby má ČT vybrat příští rok v tendru.

Kvůli stavbě se také ve středu sešli hejtman a předseda Asociace krajů ČR Michal Hašek a generální ředitel České televize Petr Dvořák, který se účastní brněnského jednání Rady ČT.

"Rádi bychom, aby se Česká televize rozvíjela nejen v Praze, ale také v Brně a pan ředitel mě ujistil, že s rozvojem brněnského studia počítá," řekl po jednání hejtman Michal Hašek.

Podle Petra Dvořáka bude ale stavba nového studia vypadat jinak, než se původně plánovalo. "Stavba nových studií bude rozhodně úspornější a bude vycházet z celkové koncepce rozvoje České televize, která se připravuje," vysvětlil po jednání Petr Dvořák.

Projekt stavby nového brněnského studia byl už v minulosti několikrát ohrožen. Kvůli vysokým nákladům Rada ČT v červenci hlasovala o jeho pozastavení. Návrh ale neprošel.

Studio v Brně se stalo i jedním z témat předvolební kampaně před volbou generálního ředitele televize. Studio České televize v Brně je po Praze největší v republice.

 

Právě se děje

Další zprávy