Nábor strážníků inspirovaný retro PC hrami zabral, hlásilo se dvakrát více uchazečů

ČTK ČTK
24. 5. 2019 10:09
Lákat nové posily k brněnské městské policii přes video s retro PC hrou se ukázalo jako dobrý tah. Kampaň, která v jihomoravské metropoli odstartovala loni na podzim, přivedla ke strážníkům dvakrát tolik zájemců než dříve.
BrnoCop - Staň se hrdinou všedního dne | Video: Erigo

Tabulkových míst mají brněnští strážníci od roku 2016 přes 540, ale kvůli situaci na trhu práce se jim je nedaří naplnit. Zpravidla třikrát do roka pořádají kurzy pro nové strážníky, dokončovalo je sedm osm lidí, což zhruba dokázalo pokrýt odchody. Zájem o práci strážníků se ale od podzimu zvýšil.

"Od druhé poloviny září, kdy jsme náborové video zveřejnili, se do konce roku zájem uchazečů o práci zvýšil přibližně na dvojnásobek oproti srovnatelným obdobím za tři uplynulé roky. Personální oddělení si díky tomu mohlo jen během podzimu pozvat k pohovoru tři desítky zájemců, kteří by podle zaslaných materiálů mohli splňovat nároky kladené na strážníky," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Podzimní kurz dokončilo 11 lidí, zimní dalších deset. Řady městských policistů navíc posílili i dva, kteří sloužili jinde.

Netradiční klip Brnocop na https://www.chytsvojisanci.cz/ je rozdělený do tří částí a v každé z nich je hrdinou strážnice nebo strážník, kteří musí čelit výzvám brněnských ulic. Při splňování jednotlivých úkolů například odchytávají zatoulaná zvířata nebo pronásledují zloděje, které tvůrci klipu přesunuli na střechy brněnských domů.

I přes zvýšený zájem uchazečů o zaměstnání brněnští strážníci stále shánějí zhruba 50 lidí. "Od září od městské policie odešlo 14 strážníků. Nahradit však potřebujeme i lidi, kteří odešli na rodičovskou dovolenou," uvedl Ghanem.

V nejbližší době se tak lidé s náborovou kampaní BrnoCop setkají ještě v rozhlasovém vysílání. Plánování další kampaně se podle Ghanema bude odvíjet především od situace na pracovním trhu. "Momentálně sledujeme, že volných pracovníků, kteří by mohli splnit stanovená kritéria, je minimum," uvedl mluvčí.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro díky domácí výhře 3:0 nad Lichtenštejnskem. Dva góly dal nejlepší střelec výběru Teemu Pukki.

před 26 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy