Montáž elektroinstalace nepřežil osmapadesátiletý muž

ČTK ČTK
28. 6. 2012 9:27
Do pojistkové skříně připojoval elektrický kabel, který byl pod proudem
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jindřichův Hradec - Při instalaci rozvodu elektrického proudu zemřel ve středu v obci na Jindřichohradecku osmapadesátiletý muž.

Do pojistkové skříně připojoval elektrický kabel, který byl pod proudem, řekla policejní mluvčí Hana Millerová.

Neštěstí se stalo ve středu před 16:00. "Na hrudní krajině zemřelého byly zjištěny popáleniny odpovídající tvaru a průběhu vodičů. Nebyly zjištěny skutečnosti svědčící o cizím zavinění," řekla Millerová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy