Cyklobusy v Budějovicích budou jezdit o sobotách

ČTK ČTK
10. 4. 2011 11:33
Mimo prázdninové měsíce se zruší nedělní linky
Foto: Ondřej Besperát

České Budějovice - Dopravní systém speciálních autobusových linek Cyklotrans, které vozí z Českých Budějovic turisty s koly po celém regionu, se připravuje na devátou sezonu. V ní chce mimo prázdninové měsíce zrušit nedělní linky, protože lidé mají výrazně větší zájem o ty sobotní. ČTK to řekl koordinátor Cyklotransu Vladimír Votřel.

Systém nabízí o víkendu šest pravidelných linek. Na nich mohou turisté s koly vyrazit z Českých Budějovic například na Šumavu, na Orlík nad Vltavou, do Novohradských hor nebo na Lipno. Jedna z linek dokonce doveze zájemce až do Znojma. "Jedná se o nejrozsáhlejší systém cyklobusů v rámci České republiky," uvedl Votřel.

Poprvé speciální autobusy vyjedou 4. června. Až do začátku prázdnin budou v provozu linky pouze v sobotu, přestože v minulých letech je cykloturisté mohli využívat i v neděli. "Ale neděle jsme museli vzhledem k malé vytíženosti zrušit. Většina lidí chce vyjet na výlet v sobotu a budeme se snažit na to naučit i těch pár cyklistů, kteří preferovali druhý víkendový den," řekl Votřel.

Nedělní linky však budou v provozu o prázdninách. K nim přibudou i některé trasy ve všední dny. Například cyklobusy na Kvildu a do Horní Plané budou přes prázdniny jezdit denně.

Podle Votřela mají lidé největší zájem o linky na Šumavu. Turisté si prý však v poslední době oblíbili i cesty do Znojma. "Přijedou tam v pátek v poledne a zpátečním autobusem se vrací až v neděli odpoledne," uvedl Votřel. Provoz cyklobusů letos skončí 28. září.

 

Právě se děje

Další zprávy