Opilý cyklista jel po dálnici v protisměru. Policie kvůli němu uzavřela Cholupický tunel

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 9. 2016 16:40
Dopravní policisté v neděli zadrželi v Cholupickém tunelu na Pražském okruhu cyklistu, který porušil hned několik dopravních předpisů. Jel po dálnici, kam jízdní kola nesmí, a ještě v protisměru. Přivolaná hlídka navíc 49letému muži naměřila téměř 1,8 promile alkoholu v dechu. Nyní mu hrozí pokuta až 20 tisíc korun, uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Na místo hned vyrazili nejbližší dopravní policisté, kteří kvůli zajištění bezpečnosti cyklisty i dalších účastníků silničního provozu tunel uzavřeli, dodala. Když na cyklistu policisté na začátku tunelu počkali a provedli u něj dechovou zkoušku, konstatovali, že řídil pod vlivem alkoholu. O trestu rozhodne správní úřad.
Opilý cyklista projíždí Cholupickým tunelem. | Video:
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy