Začátek října bude sychravý. Oteplí a vyjasní se jen v sobotu, objeví se ale bouřky

Domácí Domácí
1. 10. 2020 10:33
Česko čekají dny ve znamení podzimního počasí. Po většinu dní bude zvýšená oblačnost a přeháňky či déšť. Nad 20 stupňů vystoupají teploty jen v sobotu, zároveň ale mohou přijít bouřky, uvádějí meteorologové.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Ve čtvrtek bude na většině území zataženo až oblačno s teplotami mezi 11 a 15 stupni Celsia. Jen západní polovinu Čech čeká jasno až polojasno, teploměr tam může vystoupat až k 19 stupňům. Místy může pršet nebo mrholit, na severovýchodě pak meteorologové očekávají četnější srážky.

V pátek by mělo být oblačno až zataženo s ojedinělým slabým deštěm nebo mrholením. Ráno se mohou místy objevit mlhy. K večeru bude oblačnosti ubývat. Teploty se budou pohybovat mezi 16 a 20 stupni.

Sobota se bude zprvu nést ve znamení polojasné až skoro jasné oblohy s teplotami mezi 20 a 24 stupni. Postupně se ale bude od západu zatahovat a většina Česka se musí připravit na déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Při velké oblačnosti mohou teploty spadnout k 18 stupňům.

Po krátkém oteplení se v neděli znovu ochladí, podle meteorologů lze očekávat teploty mezi 16 a 20 stupni. Obloha bude oblačná až polojasná a místy se může vyskytnout déšť nebo přeháňky.

V pondělí bude polojasno až oblačno, místy se objeví přeháňky. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 15 až 19 stupňů, na západě Česka pak mohou klesnout i k 13 stupňům.

Podobné počasí vydrží také po zbytek příštího pracovního týdne. Podle meteorologů mohou občané Česka počítat s oblačnou až polojasnou oblohou s teplotami mezi 13 a 18 stupni. Místy přijdou také přeháňky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy