Začátek října bude sychravý. Oteplí a vyjasní se jen v sobotu, objeví se ale bouřky

Domácí Domácí
1. 10. 2020 10:33
Česko čekají dny ve znamení podzimního počasí. Po většinu dní bude zvýšená oblačnost a přeháňky či déšť. Nad 20 stupňů vystoupají teploty jen v sobotu, zároveň ale mohou přijít bouřky, uvádějí meteorologové.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Ve čtvrtek bude na většině území zataženo až oblačno s teplotami mezi 11 a 15 stupni Celsia. Jen západní polovinu Čech čeká jasno až polojasno, teploměr tam může vystoupat až k 19 stupňům. Místy může pršet nebo mrholit, na severovýchodě pak meteorologové očekávají četnější srážky.

V pátek by mělo být oblačno až zataženo s ojedinělým slabým deštěm nebo mrholením. Ráno se mohou místy objevit mlhy. K večeru bude oblačnosti ubývat. Teploty se budou pohybovat mezi 16 a 20 stupni.

Sobota se bude zprvu nést ve znamení polojasné až skoro jasné oblohy s teplotami mezi 20 a 24 stupni. Postupně se ale bude od západu zatahovat a většina Česka se musí připravit na déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Při velké oblačnosti mohou teploty spadnout k 18 stupňům.

Po krátkém oteplení se v neděli znovu ochladí, podle meteorologů lze očekávat teploty mezi 16 a 20 stupni. Obloha bude oblačná až polojasná a místy se může vyskytnout déšť nebo přeháňky.

V pondělí bude polojasno až oblačno, místy se objeví přeháňky. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 15 až 19 stupňů, na západě Česka pak mohou klesnout i k 13 stupňům.

Podobné počasí vydrží také po zbytek příštího pracovního týdne. Podle meteorologů mohou občané Česka počítat s oblačnou až polojasnou oblohou s teplotami mezi 13 a 18 stupni. Místy přijdou také přeháňky.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy