reklama
 
 

Začátek prázdnin léto připomínat nebude. O víkendu bude kolem 20 stupňů, přijdou i přeháňky a bouřky

30. 6. 2017
O prvním prázdninovém víkendu si příliš letního počasí neužijeme. Teploty se budou pohybovat těsně nad 20 stupni Celsia a přijde i déšť, přeháňky a ojediněle i bouřky. Rtuť teploměru začne stoupat až koncem příštího týdne, kdy má podle předpovědi meteorologů být až 29 stupňů.

Praha - Začátkem prázdnin si slunce příliš neužijeme. V nejbližších dnech se budou teploty pohybovat jen okolo 20 stupňů a přijdou i přeháňky, ojediněle bouřky. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se letní počasí v Česku objeví až koncem příštího pracovního týdne.

V pátek vydrží oblačná až polojasná obloha, srážky se objeví jen ojediněle. Teploty se přes den budou pohybovat od 20 do 24 stupňů, na jihovýchodě bude až 27 stupňů.

Sobota bude oblačno, večer od západu až zataženo. Místy se během dne objeví déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Rtuť teploměru přes den vystoupá na 19 až 23 stupňů, na Moravě až na 25 stupňů.

V neděli meteorologové slibují oblačnou až zataženou oblohu, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Během dne bude přechodně i polojasná obloha. Teploty se budou pohybovat od 18 do 22 stupňů.

Ani pondělí nepřinese výraznou změnu počasí, čeká nás oblačná až polojasná obloha a teploty v rozmezí 19 až 23 stupňů. Místy se objeví i přeháňky, kterých bude během dne ubývat.

V úterý má být jasná až polojasná obloha a teploty vyšplhají na 22 až letních 26 stupňů. Přeháňky se objeví jen ojediněle.

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude polojasno až skorojasno a při zvětšené oblačnosti i přeháňky. Postupně se ale bude obloha zatahovat a místy se objeví i přeháňky a ojediněle bouřky. Teploty se budou pohybovat od 24 do 29 stupňů.

autor: Domácí | 30. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama