Předpověď na víkend: Přes den až 11 °C, na horách má sněžit

Domácí Domácí
27. 3. 2015 13:45
Poslední březnový víkend bude převážně zataženo. V polohách nad 700 metrů nad mořem očekávají meteorologové sněhovou nadílku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - V pátek i v sobotu má být podle hydrometeorologického ústavu zataženo až oblačno, místy bude pršet. Na horách se přeháňky očekávají četnější, a nad 1000 m má dokonce sněžit. Na Moravě a ve Slezsku se očekává občasný déšť.

Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem 7 až 11 °C, na horách kolem 2 °C. Bude vát mírný západní až severozápadní vítr o síle 3 až 7 m/s. Tlak bude o něco vyšší a rozptylové podmínky dobré.

Do střední Evropy se do večera přesune ze západu vyšší tlaková vlna a večer postoupí z Německa nad naše území teplá fronta. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 5 až 1 °C.

Sobotní den přinese proměnlivou oblačnost, místy přeháňky, zejména na horách, v polohách nad 600 m má sněžit. Večer bude v Čechách od západu přibývat oblačnost a k večeru se na západě občas objeví déšť.

Nejvyšší denní teploty budou 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s. Tlaková tendence bude postupně klesat.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
před 54 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy