Vánoce budou na blátě, s teplotou až deset stupňů a deštěm. Koncem týdne se ochladí

Domácí Domácí
20. 12. 2018 10:55
Bílých Vánoc se letos nedočkáme. Na Štědrý den bude až deset stupňů Celsia a na většině území se dočkáme občasných srážek. Sněžit bude jen na horách. Ochladit by se mělo až v závěru příštího týdne, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek vydrží zatažená až oblačná obloha a na většině území se objeví občasné sněžení, ojediněle se objeví i srážky mrznoucí. Srážky budou zejména na východě území, v Čechách budou srážky postupně jen místy a v polohách pod 700 metrů budou dešťové nebo smíšené. Teploty se přes den udrží mezi minus 2 až 2 stupni Celsia, na jihozápadě Čech budou až 4 stupně Celsia.

V pátek bude většinou zataženo. Během dne bude na celém území déšť se sněhem nebo déšť, objeví se i srážky mrznoucí. Na východě Česka bude zpočátku sněžit. Rtuť teploměru se v bude pohybovat od nula do 4 stupňů, k večeru v Čechách vystoupají teploty až na 5 až 9 stupňů Celsia.

Sobota přinese opět většinou zataženou oblohu a občasný déšť nebo přeháňky. V polohách nad 1200 metrů bude sněžit, na východě území se ojediněle objeví mrznoucí srážky. Přes den naměříme 7 až 11 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme oblačné až zatažené oblohy, místy se objeví přeháňky, později odpoledne a večer bude deště od západu přibývat. Nad 1000 metrů budou srážky sněhové nebo smíšené. Denní teploty dosáhnou 5 až 9 stupňů Celsia.

V pondělí na Štědrý den bude opět oblačná až zatažená obloha a občasný déšť nebo přeháňky. V tisíci metrech na horách bude sněžit. Teploty přes den budou v rozmezí 6 až 10 stupňů. V noci teploty neklesnou pod 2 stupně Celsia.

Ani další sváteční dny nepřinesou výraznou změnu počasí. Obloha bude většinou oblačná až zatažená a objeví se občasný déšť nebo přeháňky. Od středních poloh bude sněžit. Koncem týdne budou srážky ustávat. Rtuť teploměru klesne na 1 až 6 stupňů Celsia.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Teplý podzim přinesl další rekordy, na jižní Moravě bylo 24 stupňů

V Česku v úterý opět padaly teplotní rekordy, zaznamenalo je 45 ze zhruba 150 stanic, které měří alespoň 30 let. Teplo bylo hlavně na východě, ve Strání na Uherskohradišťsku naměřili 23,9 stupně Celsia. Informoval o tom František Šopko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Na druhou polovinu října byly neobvykle vysoké teploty také ve Vsetíně nebo ve Štítné nad Vláří na Zlínsku, kde bylo shodně 23,7 stupně. Tři místa pak zaznamenala teplotu 23,5 stupně. Jednalo se o Luhačovice, Jablunkov a Hošťálkovou.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy