reklama
 
 

Vánoce budou na blátě, s teplotou až deset stupňů a deštěm. Koncem týdne se ochladí

20. 12. 2018 10:55
Bílých Vánoc se letos nedočkáme. Na Štědrý den bude až deset stupňů Celsia a na většině území se dočkáme občasných srážek. Sněžit bude jen na horách. Ochladit by se mělo až v závěru příštího týdne, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží zatažená až oblačná obloha a na většině území se objeví občasné sněžení, ojediněle se objeví i srážky mrznoucí. Srážky budou zejména na východě území, v Čechách budou srážky postupně jen místy a v polohách pod 700 metrů budou dešťové nebo smíšené. Teploty se přes den udrží mezi minus 2 až 2 stupni Celsia, na jihozápadě Čech budou až 4 stupně Celsia.

V pátek bude většinou zataženo. Během dne bude na celém území déšť se sněhem nebo déšť, objeví se i srážky mrznoucí. Na východě Česka bude zpočátku sněžit. Rtuť teploměru se v bude pohybovat od nula do 4 stupňů, k večeru v Čechách vystoupají teploty až na 5 až 9 stupňů Celsia.

Sobota přinese opět většinou zataženou oblohu a občasný déšť nebo přeháňky. V polohách nad 1200 metrů bude sněžit, na východě území se ojediněle objeví mrznoucí srážky. Přes den naměříme 7 až 11 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme oblačné až zatažené oblohy, místy se objeví přeháňky, později odpoledne a večer bude deště od západu přibývat. Nad 1000 metrů budou srážky sněhové nebo smíšené. Denní teploty dosáhnou 5 až 9 stupňů Celsia.

V pondělí na Štědrý den bude opět oblačná až zatažená obloha a občasný déšť nebo přeháňky. V tisíci metrech na horách bude sněžit. Teploty přes den budou v rozmezí 6 až 10 stupňů. V noci teploty neklesnou pod 2 stupně Celsia.

Ani další sváteční dny nepřinesou výraznou změnu počasí. Obloha bude většinou oblačná až zatažená a objeví se občasný déšť nebo přeháňky. Od středních poloh bude sněžit. Koncem týdne budou srážky ustávat. Rtuť teploměru klesne na 1 až 6 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 20. 12. 2018 10:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama