reklama
 
 

Ve čtvrtek 35 stupňů, v noci zase bouřky a kroupy. Pátek přinese ochlazení, tropy se vrátí o víkendu

AKTUALIZOVÁNO 22. 6. 2017
Česko čeká tropický víkend, horké letní teploty ale budou doprovázet ojedinělé srážky nebo bouřky. Rtuť teploměru nejvýše vyšplhá ve čtvrtek, a to až na 35 stupňů Celsia. V noci na pátek budou silné bouřky, meteorologové varují před kroupami a silným větrem. Kvůli vysokým teplotám hrozí i větší riziko vzniku požáru.

Praha - Česko zažívá vlnu veder, která nepoleví nejméně do poloviny příštího týdne. Teploty budou přes den šplhat až k 35 stupňům. "V pátek se sice mírně ochladí a přijdou srážky, ale o víkendu se vrátí tropy," upřesňuje meteorolog Petr Dvořák.

Ve čtvrtek vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihozápadu a teploty vyšplhají až na 35 stupňů Celsia. Po celý den vydrží převážně jasná až polojasná obloha. Večer bude od západu oblačnosti přibývat a ojediněle se objeví i přeháňky nebo bouřky.

Pátek přinese převážně oblačnou až zataženou oblohu. V noci a ráno budou od západu na většině území přeháňky a místy bouřky, které bude doprovázet nárazový vítr o rychlosti až 70 km/h. Silnější budou večer v Krušných horách. Během dopoledne ale budou srážky postupně ustávat. Rtuť teploměru se bude pohybovat mezi 25 až 29 stupni Celsia, na jihovýchodě teploty vystoupají až na 31 stupňů.

V sobotu se dočkáme oblačné až polojasné oblohy, postupně bude oblačnosti ubývat. Teploty přes den vyšplhají až na 33 stupňů Celsia.

V neděli bude jasná až polojasná obloha a ojediněle se během dne při zvětšené oblačnosti mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 28 až 32 stupňů Celsia.

V pondělí vydrží jasná až polojasná obloha a při přechodně zvětšené oblačnosti zasáhnou Česko přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 28 až 32 stupni Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou oblačnou oblohu a přeháňky nebo bouřky. Teploty přes den vystoupají na 27 až 32, na jihovýchodě až na 34 stupňů Celsia.

Podle meteorologa Dvořáka ale lze podle současného počasí předpovídat vývoj teplot o prázdninách jen těžko. "Podle pár horkých dnů počasí na měsíc nebo dva dopředu předpovědět nelze," dodává meteorolog.

Meteorologové také vydali výstrahu před požáry. "Je málo srážek, krajina je suchá, je málo povrchové i podpovrchové vody, vlivem toho je větší riziko požárů," upřesňuje Dvořák. Výstraha platí kromě Královéhradeckého, Moravskoslezského a části Olomouckého kraje pro celé území Česka. Meteorolog varuje před odhazováním nedopalků především v lese nebo na polích nebo rozděláváním ohně mimo ohniště. Pro Ústecký kraj platí i smogová situace.

V úterý jsme natáčeli na pražských koupalištích:

Česko čelí obrovským vedrům. Natáčeli jsme na pražských koupalištích. | Video: Economia |  01:29

22. 6. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama