V Krušných horách mrzlo, za týden klesly teploty o 30 stupňů

ČTK ČTK
8. 9. 2015 11:30
Meteorologická stanice v Šindelové naměřila minus 0,8 stupně Celsia, už podruhé tak v září teplota klesna pod nulu. V neděli už dokonce na Klínovci sněžilo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu to ale není nic neobvyklého, nezvyklý je jen rychlý pokles teplot.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Šindelová (Sokolovsko) - Teplotu minus 0,8 stupně Celsia naměřila ráno meteorologická stanice v Šindelové na Sokolovsku.

Už podruhé v září teplota klesla pod nulu, řekl pozorovatel Českého hydrometeorologického ústavu z Šindelové Rudolf Kovařík.

Ještě na začátku září přitom teploty odpoledne přesahovaly tropických 30 stupňů.

Na Klínovci padal déšť se sněhem

Už v sobotu byly na Šindelové 2,2 stupně pod nulou. Na Klínovci v neděli padal sníh s deštěm.

"To, že v září už klesají občas teploty pod nulu, není neobvyklé. Extrémní byl ale rychlý pokles teplot za poslední týden. Pro lidi jsou takové změny velmi zatěžující," řekl Kovařík.

I když je zdejší údolí známé chladnějším počasím, teploty jen několik stupňů nad nulou byly ráno i na dalších místech Karlovarského kraje.

Podle Kovaříka ale ochlazení a srážky z posledních dnů pomohou houbařům. Povrchové sucho už v regionu pominulo, a houby tak mohou začít opět růst, věří Kovařík.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy