Teplé počasí vydrží i o víkendu, v neděli odpoledne se objeví bouřky a přeháňky

ČTK Domácí ČTK, Domácí
23. 7. 2020 11:45
Čtvrtek bude posledním dnem týdne se zcela jasnou oblohou a bez srážek. Především v pátek a v neděli se mohou objevit místy přeháňky a bouřky, v závěru víkendu přibude i oblačnosti. Teploty se ale i v dalších dnech udrží mezi 24 a 28 stupni.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Isifa / Thinkstock

V pátek bude skoro jasno až polojasno, během dne až oblačno, na většině území občas přeháňky nebo bouřky, na severozápadě území srážky jen ojediněle. K večeru ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 stupňů Celsia. 

V sobotu bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 stupňů.

V neděli bude polojasno, od západu přibývání oblačnosti, na většině území přeháňky, místy i bouřky. K večeru ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty zůstanou v rozmezí 24 až 28 stupňů, na západě kolem 22 stupňů. 

Příští týden se denní teploty udrží pod třiceti stupni, zpočátku bude polojasno, postupně ale bude přibývat oblačnost a místy se objeví přeháňky a bouřky. 

 

Právě se děje

před 19 minutami

Tenisové US Open snížilo kvůli koronaviru dotaci o čtyři miliony

Pořadatelé tenisového US Open snížili kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru celkovou dotaci turnaje na 53,4 milionu dolarů (asi 1,18 miliardy korun), což je o téměř čtyři miliony méně než loni. Vítězové grandslamu, který se v New Yorku uskuteční bez diváků, si odnesou rovné tři miliony dolarů (zhruba 66 milionů korun) a oproti loňsku si pohorší o 850 tisíc.

Naopak se o pět procent zvýšila odměna za první kolo na současných 61 tisíc dolarů (1,3 milionu korun), další dvě kola zůstávají beze změny (100 a 163 tisíc dolarů). Teprve od další fáze se budou částky snižovat. Ještě více se škrty dotknou čtyřher, jejichž vítězové si odvezou jen 400 namísto loňských 740 tisíc dolarů.

Startu na US Open, jež má za přísných hygienických podmínek začít poslední srpnový den, se už vzdali světová jednička Australanka Ashleigh Bartyová či dvojka Španěl Rafael Nadal. V hlavní soutěži je i deset Čechů v čele s Karolínou Plíškovou a Petrou Kvitovou.

Ženy se po pětiměsíční koronavirové pauze vrátily na okruh v tomto týdnu v Palermu. Pro muže bude první akcí od březnového přerušení sezony srpnový Western & Southern Open, který byl kvůli pandemii přeložen ze Cincinnati do New Yorku.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Arsenal kvůli dopadům pandemie zrušil 55 pracovních míst

Londýnský fotbalový klub Arsenal zrušil kvůli ekonomickým důsledkům pandemie koronaviru 55 pracovních míst. Do finančních potíží se vítěz Anglického poháru dostal po výpadku příjmů mimo jiné z televizních práv, prodeje vstupenek a komerčních aktivit. Hráči a vedení sice přistoupili v průběhu přerušené minulé sezony na snížení platů, před tou další je ale nutné přistoupit k dalším úsporám, oznámil klub, který se letos nekvalifikoval do lukrativní Ligy mistrů.

"Náš cíl je chránit co možná nejdéle pracovní pozice a základní platy, ale bohužel jsme se ocitli v situaci, že musíme přistoupit k propuštění 55 zaměstnanců," uvedl klub na svém webu.

Ke škrtům se vedení odhodlalo vzhledem k nejisté situaci v následující sezoně. "V současnosti to vypadá tak, že na začátku sezony nepřivítáme na stadionu žádné fanoušky a potom se jich bude moci vrátit jen omezené množství. To se projeví na příjmech ze vstupného, sponzorských peněz i z televizních práv. Globální ekonomické prognózy jsou také velmi nepříznivé," dodal klub.

Zdroj: ČTK
Další zprávy