Přes Česko přechází studená fronta, vznikl paradox: V Praze sněží, na horách na Šumavě prší

ČTK Domácí ČTK, Domácí
23. 2. 2016 8:52
Přes Česko v úterý přechází studená fronta, která k nám přináší studený vzduch od severozápadu. Na severu a severozápadu republiky sněží, zatímco na jihu a jihovýchodu v místech, kam studená fronta zatím nedorazila, prší. V Ústeckém a Libereckém kraji silničáři vyzývají k opatrnosti. Silnice jsou chemicky ošetřené a průjezdné, ale na některých místech hrozí, že by mohly namrzat.
Sníh v Praze
Sníh v Praze | Foto: ČTK

Praha - Přes Česko právě přechází studená fronta, takže zatímco sever a severozápad republiky se potýká se sněhem, na jihu a jihovýchodě prší. Vzniká tak paradoxní situace, kdy v Praze od rána sněží, zatímco na horách na Šumavě prší. Za studenou frontou k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu.

Na severu lze dneska očekávat teploty v rozmezí od 2 do 6 stupňů Celsia. V místech, kam studená fronta ještě nedoputovala, očekávejte teploty od 6 do 10 stupňů Celsia, na jižní Moravě až do 13 stupňů. V průběhu dne se bude postupně ochlazovat.

V noci na zítřek bude pokračovat ochlazení. Je třeba očekávat velkou oblačnost, kterou budou místy doprovázet sněhové přeháňky. Na jihovýchodě a východě České republiky bude padat déšť se sněhem. Ve vyšších polohách nad 400 metrů bude sněžit. Teploty se budou pohybovat od -2 do +2 stupňů Celsia.

V Ústeckém kraji vyzývají silničáři k opatrnosti. Silnice v nižších polohách jsou sjízdné bez omezení. Ve vyšších polohách v Krušných horách místy sněží, silnice jsou po chemickém ošetření sjízdné se zvýšenou opatrností. Podle policejního webu dopravu nekomplikuje žádná vážnější nehoda.

V Libereckém kraji je od rána zataženo, na Liberecku a Jablonecku sněží, na Českolipsku a v jižních částech Semilska prší. Silničáři také doporučují zvýšenou opatrnost, teploty klesají pod nulu a vozovky mohou namrzat. Žádné vážné problémy ale hlášeny nejsou, jen na silnici 610 v Turnově se srazil osobní automobil s motocyklem.

Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou po chemickém ošetření holé a mokré, místy mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd zejména v horských oblastech může být vrstva nového sněhu.

 

Právě se děje

Další zprávy