Poslední prázdninový víkend bude podzimně deštivý

Domácí Domácí, Ondřej Chlupáček
29. 8. 2014 12:01
V pátek a sobotu se budou denní teploty pohybovat mezi 20 a 25 stupni Celsia. V neděli se počasí zhorší.
Foto: Thinkstock

Praha - Po pátečním ojediněle mlhavém ránu bude od západu postupně oblačno až zataženo. Na Moravě a ve Slezsku čekáme místy lehké přeháňky. Čechám by se déšť mohl v pátek vyhnout. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 21 až 25 °C, v noci spadnou až na 7 °C.

Víkend bude vyloženě podzimní. V sobotu bude na většině území zataženo, místy se mohou vyskytnout přeháňky, které podpoří mírný jihozápadní až západní vítr o síle 2 až 5 m/s. Teploty nepřesáhnou 24 stupňů.

Neděle bude nejdeštivější. Většinu českého území nemine déšť a přeháňky. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. K večeru se počasí trochu umoudří. Od severozápadu přijde přechod k proměnlivé oblačnosti.  Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 16 a 20 °C, na východě bude 20 až 24 °C. Noční teploty nepřesáhnou 14 °C.

Začátek školního roku bude stejně podzimní jako víkend. Od středy se ale bude vyjasňovat a na většině území čekáme jasno až polojasno, ráno maximálně ojedinělé mlhy. Nejvyšší denní teploty postupně vyšplhají až na 26 stupňů. V noci klesnou k 8 °C.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šest let za ovlivňování tendrů Středočeského kraje.

Další zprávy