Poslední prázdninový víkend bude podzimně deštivý

Domácí Domácí, Ondřej Chlupáček
29. 8. 2014 12:01
V pátek a sobotu se budou denní teploty pohybovat mezi 20 a 25 stupni Celsia. V neděli se počasí zhorší.
Foto: Thinkstock

Praha - Po pátečním ojediněle mlhavém ránu bude od západu postupně oblačno až zataženo. Na Moravě a ve Slezsku čekáme místy lehké přeháňky. Čechám by se déšť mohl v pátek vyhnout. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 21 až 25 °C, v noci spadnou až na 7 °C.

Víkend bude vyloženě podzimní. V sobotu bude na většině území zataženo, místy se mohou vyskytnout přeháňky, které podpoří mírný jihozápadní až západní vítr o síle 2 až 5 m/s. Teploty nepřesáhnou 24 stupňů.

Neděle bude nejdeštivější. Většinu českého území nemine déšť a přeháňky. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. K večeru se počasí trochu umoudří. Od severozápadu přijde přechod k proměnlivé oblačnosti.  Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 16 a 20 °C, na východě bude 20 až 24 °C. Noční teploty nepřesáhnou 14 °C.

Začátek školního roku bude stejně podzimní jako víkend. Od středy se ale bude vyjasňovat a na většině území čekáme jasno až polojasno, ráno maximálně ojedinělé mlhy. Nejvyšší denní teploty postupně vyšplhají až na 26 stupňů. V noci klesnou k 8 °C.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy