Víkend bude opět pod mrakem, místy se mohou přidat i bouřky

Domácí Domácí
27. 8. 2014 10:56
Teploty nepřesáhnou 24 °C, obloha se bude střídavě vyjasňovat a zatahovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Podzimní počasí se na území celé České republiky udrží i na konci týdne a zlepšení si neužijeme ani o víkendu. Teploty nepřesáhnou 24 °C, místy se k dešti mohou dokonce přidat bouřky. Naději na jasnější oblohu přinese a druhá polovina příštího týdne.

Ve středu bude většinou zataženo, na většině území se přidá déšť. Během dne ale bude od severu oblačnosti ubývat. Na Moravě a ve Slezsku se vyjasní až pozdě odpoledne. Teploty vystoupají na 16 až 20 °C.

Zamlžené ráno

Čtvrtek nás překvapí velice chladnou nocí, naměříme pouze 8 až 4 °C, ráno se navíc mohou místy objevit mlhy. Přes den už pak teploty vystoupají opět na 19 až 23 °C. Bude jasno až polojasno, později bude na jihozápadě oblačnosti přibývat, místy se přidají přeháňky.

pátek bude polojasno, od západu začne postupně přibývat oblačno. V Čechách se tak místy mohou objevit přeháňky nebo občasný déšť. Ten bude jinde ojedinělý. V noci naměříme 12 až 8 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 20 až 24 °C.

Zlepšení přijde příští týden

Ani o víkendu se na počasí nic nezmění. V sobotu bude většinou oblačno s občasnými přeháňkami a deštěm, ojediněle se mohou přidat i bouřky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, denní vystoupají na 20 až 24 °C.

neděli bude oblačno až zataženo, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami. V noci teploty klesnou na 15 až 11 °C, přes den naměříme 19 až 23 °C.

Na začátku příštího týdne bude oblačno až zataženo, vydrží také déšť, přeháňky a bouřky. Na konci týdne by se ale mělo vyjasnit. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 9 °C, přes den naměříme 18 až 23 °C.

 

Právě se děje

Další zprávy