O víkendu se prudce ochladí. Bude pršet a teploty spadnou k 11 stupňům

Domácí Domácí
20. 9. 2018 11:17
Příští týden už teploty nepřesáhnou 15 stupňů, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - O víkendu se v Česku výrazně ochladí. Teploty spadnou až k 11 stupňům. Přes Česko totiž bude směrem k východu postupovat studená fronta. Příští týden už teploty nepřesáhnou 15 stupňů, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží jasná až polojasná obloha a odpoledne a večer se ojediněle objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty se přes den udrží mezi 27 až 31 stupni Celsia.

V pátek bude jasná až polojasná obloha, ráno lze očekávat ojediněle i mlhy. Odpoledne a večer se bude obloha od západu zatahovat a místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Teplé počasí ještě vydrží, bude mezi 27 až 31 stupni.

Sobota přinese razantní ochlazení. Obloha bude zatažená až oblačná a na většině území občasný déšť. Teploty spadnou na 11 až 15 stupňů.

V neděli se dočkáme polojasné až oblačné oblohy, od jihozápadu bude oblačnosti přibývat a místy se objeví déšť. Denní teploty vystoupají na 16 až 20 stupňů.

V pondělí bude zatažená až oblačná obloha a na většině území bude pršet, ojediněle se objeví i bouřky. Přes den naměříme 16 až 20 stupňů.

Další dny příštího pracovního týdne bude převážně oblačná až zatažená obloha a místy se objeví déšť. Postupně bude srážek i oblačnosti ubývat. Teploty se budou pohybovat mezi 10 až 15 stupni.

 

Právě se děje

Další zprávy