reklama
 
 

O víkendu přijde léto, teploty dosáhnou až 27 stupňů. Česko ale zchladí přeháňky i bouřky

10. 5. 2018 9:59
V příštím pracovním týdnu teploty spadnou na 16 až 21 stupňů.

Praha - O víkendu se dočkáme letních teplot okolo 27 stupňů Celsia. Ochlazení přijde až v příštím týdnu, kdy teploty mohou klesnout až na 16 stupňů. Dočkat bychom se měli i přeháněk, deště a ojediněle i bouřek, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu

Ve čtvrtek vydrží převážně oblačná obloha a odpoledne a k večeru budou postupně na většině území přeháňky nebo bouřky. Teploty přes den se udrží mezi 22 až 26 stupni Celsia.

Pátek přinese převážně oblačno až zataženo. Místy se objeví déšť nebo přeháňky, a to zejména na Moravě a ve Slezsku. Objevit se mohou i bouřky, hlavně na východě území. Rtuť teploměru se bude pohybovat od 17 do 21 stupňů, na východě až ke 23 stupňům Celsia. 

V sobotu se dočkáme polojasné až oblačné oblohy, odpoledne se místy objeví přeháňky nebo bouřky. Přes den naměříme 22 až 26 stupňů Celsia.

V neděli bude skoro jasná až polojasná obloha, během dne bude v Čechách přibývat oblačnosti od jihozápadu a postupně se místy objeví přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty vyšplhají na 23 až 27 stupňů Celsia. 

Pondělí přinese oblačnou až zataženou oblohu a na většině území se objeví déšť nebo přeháňky. Ojediněle se objeví i bouřky. Teploty přes den se budou pohybovat od 16 do 20 stupňů Celsia. 

V dalších dnech příštího pracovního týdne bude převážně oblačno a místy se objeví přeháňky, ojediněle bouřky. Rtuť teploměru vystoupá na 16 až 21 stupňů Celsia.

autor: Domácí | 10. 5. 2018 9:59

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama