Na východě Česka nabere v noci vítr rychlost i 125 km/h, v pár krajích napadne až 40 cm sněhu

ČTK ČTK
9. 2. 2016 14:13
Ve východní části Česka bude až do středečního rána foukat vítr, který v nárazech dosáhne až 125 km/h. V Beskydech, Javorníkách a Bílých Karpatech by mohlo napadnout až 40 centimetrů sněhu. Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal Český hydrometeorologický ústav. Lidé by podle odborníků měli zabezpečit veškeré předměty venku, včetně stavebních jeřábů, a na horách by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.
Na východě Česka bude foukat silný vítr a mohlo by napadnout až 40 centimetrů sněhu. (Ilustrační foto)
Na východě Česka bude foukat silný vítr a mohlo by napadnout až 40 centimetrů sněhu. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Zejména ve východní části Česka bude až do středečního brzkého rána vát silný vítr, ve vyšších polohách může v nárazech dosáhnout až 125 km/h. V oblasti Beskyd, Javorníků a Bílých Karpat budou dešťové srážky přecházet ve sněhové, napadnout by mohlo až 40 centimetrů. Výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Varování platí pro polohy od tisíce metrů nad mořem od dnešního poledne v krajích Pardubickém, Královéhradeckém, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském. Pro polohy do 600 metrů nad mořem je výstraha platná od 18:00 v krajích Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském. Sněžit má hlavně ve Zlínském a Moravskoslezském kraji.

V Krkonoších, Orlických horách, Jeseníkách a Beskydech může odpoledne vítr dosahovat rychlostí 110 až 125 km/h. Od úterního večera ve středních a nižších polohách východní Moravy a ve Slezsku mohou být poryvy o rychlosti 70 až 90 km/h.

Lidé by měli zabezpečit veškeré předměty venku, včetně stavebních jeřábů, a na horách by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Zátěžové testy ČNB opět prokázaly odolnost bank a pojišťoven

Dohledové zátěžové testy České národní banky letos opět prokázaly odolnost tuzemských bank a pojišťoven. Testování zahrnující téměř všechny banky a pojišťovny prokázalo, že oba sektory jsou odolné proti případnému nepříznivému ekonomickému vývoji. Testy ČNB provedla na základě dat ke konci roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy