Na jižní Moravě bude ve čtvrtek až 19 stupňů, před víkendem se opět ochladí

Domácí Domácí
9. 3. 2020 15:53
Česko čeká v polovině pracovního týdne nezvyklý teplotní výkyv. Ve středu a čtvrtek by teploty měly v Čechách vystoupat k 16 stupňům, na jižní Moravě dokonce až k 19 stupňům. V pátek se ale ochladí na nejvýše 10 stupňů. V týdenním výhledu počasí o tom informuje Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

pondělí bude oblačno až zataženo, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jasno až polojasno. V Čechách a později večer také na západě Moravy je třeba počítat s občasným deštěm či přeháňkami. Teploty se budou pohybovat od 5 do 9 stupňů Celsia, na horách kolem 2 stupňů. V noci pak klesnou na 0 až 4 stupně, na východě Česka však může být až -4. 

V úterý bude polojasno až oblačno, ráno na východě Česka zpočátku zataženo a místy bude pršet. V Beskydech bude sněžit. Od západu postupně až zataženo s občasným deštěm. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 7 do 11 stupňů, na západě od 4 do 7 stupňů. V noci teploty klesnou na -1 až 3 stupně. 

Ve středu bude oblačno až zataženo, na horách s občasným deštěm a přeháňkami, které budou postupně od jihu slábnout a ubývat. Nejvyšší denní teploty budou mezi 11 a 15 stupni Celsia, na jižní Moravě bude až 17 stupňů. V noci se ochladí na 4 až 8 stupňů. 

Ve čtvrtek bude oblačno, na jihu až polojasno. Na severu Česka je třeba počítat s občasným deštěm a přeháňkami, na severozápadě může večer také sněžit. Oblačnosti bude v Čechách postupně přibývat od západu. Mírně se oteplí na 12 až 16 stupňů, na jižní Moravě opět ještě o stupeň tepleji. Po půlnoci teploty klesnou na 6 až 10 stupňů.

V pátek bude oblačno s občasnými přeháňkami, které od severozápadu v oblastech nad 600 metrů mohou být i sněhové. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvyšší teploty 6 až 10 stupňů, v noci 4 až 8 stupňů, na severozápadě však mohou klesnout až na 1 stupeň. 

 

Právě se děje

Další zprávy