Čechy večer zasáhnou silné bouřky, v neděli přejdou na Moravu a Slezsko

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 8. 2020 19:07
Česko zasáhnou v pátek večer i v noci na neděli silné bouřky. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Výstraha pro páteční večer se týká zejména Čech a výstraha pro sobotní večer a noc na neděli Moravy a Slezska. Bouřky budou doprovázet přívalové deště, krupobití a silný vítr.
Bouřka, počasí
Bouřka, počasí | Foto: Shutterstock

V pátek až do půlnoci platí výstraha před silnými bouřkami pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Královéhradecký a Pardubický kraj a také Vysočinu. Napršet může až 40 litrů vody na metr čtvereční a vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti kolem 70 kilometrů za hodinu. "Při postupu k severovýchodu budou bouřky postupně přecházet do trvalého deště," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Od sobotních 18:00 až do nedělních 06:00 pak vyhlásil ČHMÚ výstrahu před velmi silnými bouřkami pro většinu Jihomoravského kraje a také pro Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Napršet může opět až 40 litrů srážek na metr čtvereční, objeví se kroupy a vítr může dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Podle meteorologů se proto dají očekávat problémy v dopravě, výpadky dodávek proudu a rozvodnění zejména menších toků.

V neděli odpoledne a večer se pak možná objeví zejména ve východní polovině Česka ještě silnější deště a vítr. Rychlost větru může podle výhledu ČHMÚ dosáhnout v nárazech až 110 kilometrů za hodinu. Objem srážek odhadují meteorologové až na 50 litrů na metr čtvereční. Podrobnosti k nedělnímu odpoledni ale ČHMÚ uvede až v dalších výstrahách.

 

Právě se děje

Další zprávy