Léto ještě neskončilo. O víkendu přijdou tropy, které vydrží i příští týden

Domácí Domácí
22. 8. 2019 8:04
Počasí v Česku bude další dny ovlivňovat tlaková výše. Ta na naše území přinese převážně polojasnou až jasnou oblohu a teploty kolem třicítky. Tropické teploty k nám dorazí o víkendu a od neděle by se podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měla rtuť teploměru pohybovat mezi 28 až 32 stupni Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude obloha polojasná až skoro jasná, na jihovýchodě a východě bude převážně oblačno a během dne se tu mohou ojediněle vyskytnou přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou podle meteorologů pohybovat mezi 22 až 26 stupni.

Pátek přinese jasné až polojasné počasí, ráno se však mohou ojediněle objevit mlhy. Rtuť teploměru vystoupá k 26 až 30 stupňům.

O víkendu se teploty dostanou nad hranici třiceti stupňů. V sobotu bude skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno, místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 26 až 30 stupni.

Neděle bude polojasná až oblačná, místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Na teploměru naměříme mezi 28 až 32 stupni.

Začátek pracovního týdne i nadále přinese tropické teploty. V pondělí bude polojasno až oblačno, místy se mohou znovu objevit přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty opět vyšplhají k 28 až 32 stupňům.

Podobné počasí očekávají meteorologové i další dny pracovního týdne. Bude polojasno, při zvětšené oblačnosti se budou vyskytovat přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se i nadále budou pohybovat mezi 27 a 32 stupni.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 2 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy