Léto ještě neskončilo. O víkendu přijdou tropy, které vydrží i příští týden

Domácí Domácí
22. 8. 2019 8:04
Počasí v Česku bude další dny ovlivňovat tlaková výše. Ta na naše území přinese převážně polojasnou až jasnou oblohu a teploty kolem třicítky. Tropické teploty k nám dorazí o víkendu a od neděle by se podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měla rtuť teploměru pohybovat mezi 28 až 32 stupni Celsia.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude obloha polojasná až skoro jasná, na jihovýchodě a východě bude převážně oblačno a během dne se tu mohou ojediněle vyskytnou přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou podle meteorologů pohybovat mezi 22 až 26 stupni.

Pátek přinese jasné až polojasné počasí, ráno se však mohou ojediněle objevit mlhy. Rtuť teploměru vystoupá k 26 až 30 stupňům.

O víkendu se teploty dostanou nad hranici třiceti stupňů. V sobotu bude skoro jasno až polojasno, přechodně až oblačno, místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Teploty se budou pohybovat mezi 26 až 30 stupni.

Neděle bude polojasná až oblačná, místy se vyskytnou přeháňky nebo bouřky. Na teploměru naměříme mezi 28 až 32 stupni.

Začátek pracovního týdne i nadále přinese tropické teploty. V pondělí bude polojasno až oblačno, místy se mohou znovu objevit přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty opět vyšplhají k 28 až 32 stupňům.

Podobné počasí očekávají meteorologové i další dny pracovního týdne. Bude polojasno, při zvětšené oblačnosti se budou vyskytovat přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty se i nadále budou pohybovat mezi 27 a 32 stupni.

 

Právě se děje

Další zprávy